تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

حاکمی: مسابقات ورزشی از جمله فوتبال ممکن است عقب بیفتد

  • 11 آبان 1399 - 8:44

دکتر لاله حاکمی، رئیس کمیته سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی گفت که با توجه به شرایط موجود، ممکن است مسابقات ورزشی عقب بیفتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دکتر لاله حاکمی، رئیس کمیته سلامت فدراسیون پزشکی – ورزشی درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال از روز جمعه اظهار داشت: دستورالعمل پروتکل‌ها به تأیید وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا رسیده است. هر فدراسیونی تعهد دارد پروتکل‌ها را رعایت کند، اما با توجه به پیکی که قرار داریم، می‌تواند برگزاری مسابقات ریسک باشد. اگر فدراسیون‌ها می‌تواند زمان مسابقات را عقب بیاندازند، بهتر است، چون آمار مرگ و میر افزایش یافته است.

وی افزود: می‌دانم همه فدراسیون‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی و ستادر مبارزه با کرونا در ورزش مرتبط هستند. به عنوان قانونی کلی، بهتر است مسابقات عقب بیفتد.

رئیس کمیته سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه این گفت‌وگو با شبکه خبر در خصوص ابتلای برخی از ورزشکاران به ویروس کرونا تصریح کرد: اینها افرادی هستند که در سطح جامعه زندگی می‌کنند. نحوه اجرای پروتکل‌ها در ورزش تفاوت دارد. هر فدراسیونی وظیفه دارد که دستورالعمل‌ پروتکل‌های بهداشتی را در مسابقات اجرا کند. یکی از تست‌ها، PCR است. از طرفی، هر تیمی که بیشتر ویروس کرونا را داشته باشد، باید حذف شود و اجازه شرکت آن تیم در مسابقات داده نشود.

حاکمی در خصوص آغاز لیگ برتر فوتبال از روز جمعه گفت: روز گذشته با سرپرست فدراسیون صحبت کردم. قرار بود لیگ برتر زودتر آغاز شود که عقب انداختند. امیدوارم برگزاری مسابقات با رعایت بیشتری برگزار شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است لیگ برتر باز هم به تعویق بیفتد، گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی هر هفته در حال رصد کردن شرایط مسابقات است و ممکن است هر هفته عقب بیفتد. حتی رصد کردن ما هر روز است است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها