تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

حذف ثبت کاغذی موجودی انبارها از امروز

  • 14 آبان 1399 - 20:23

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: از امروز سازمانهای صنعت معدن وتجارت سراسر کشور از دریافت موجودی ابنارهای به صورت کاغذی خوداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عباس تابش در حاشیه بازدید از انبارهای کالاهای اساسی شورآباد تهران اظهار داشت: از امروز همه توجه ما فعالیت انبارداران در سامانه جامع انبار خواهد بود و همه انبارداران باید اطلاعات مربوط به ورود و خروج کالا را در این سامانه ثبت کنند.

وی گفت: در انبارهایی که کالا وجود دارد، اما ثبت نشده است صاحبان انبارها به عنوان صاحب کالا شناسایی و در خصوص قاچاق، عرضه خارج از شبکه و یا گران فروشی به تعزیرات معرفی می‌شوند بنابراین اگر انبارداران این مراکز را اجاره داده اند باید با اسناد مربوط به اجاره به مراجع قضائی مراجعه کنند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: تاکنون ۵۲۰ هزار انبار موجود در کشور در سامانه جامع انبارها ثبت شده اند و بازرسان این سازمان با توجه به این سامانه اطلاعات را بررسی می‌کنند.

تابش با اشاره به اینکه انبارهایی که کالا را انبار کرده، اما ثبت نکرده اند علاوه بر قاچاق به عنوان اخلال در نظام اقتصادی معرفی می‌شوند، افزود: طبق توافق انجام شده با فرمانده نیروی انتظامی و بسیج این مراکز شناسایی خواهند شد.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم کالاهای خارج از دسترس در انبارها و گمرک را در دسترس مردم قرار دهیم و ادامه این رویه سبب کاهش قیمت کالا در بازار خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها