بین الملل

حزب‌الله لبنان: نتیجه انتخابات را هرچه که باشد می‌پذیریم


معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن دعوت مجدد از همه مردم به شرکت در انتخابات امروز، تاکید کرد: نتیجه انتخابات را هرچه که باشد، می‌پذیریم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، امروز (یکشنبه، ۱۵ می)، پس از انداختن رأی خود به صندوق در حوزه رأی‌گیری «الباشوره» در بیروت، از همه مردم لبنان خواست تا در انتخابات شرکت کنند و رأی دهند.

وی تصریح کرد: من از همه دعوت می‌کنم که رأی بدهند و گزینه خود را انتخاب کنند.بعد از انتخابات هیچ‌کس حق ندارد بگوید که این مجلس نماینده او نیست. پس بگذارید مردم آزادانه و قاطعانه در انتخابات شرکت کنند.از اکنون ما می‌گوییم که نتیجه این انتخابات را هر چه که باشد و هرگونه تقسیم شود، خواهیم پذیرفت و برای خیزش لبنان، به سوی همه، دست دراز می‌کنیم.

 

 

شیخ نعیم قاسم درباره روند انتخابات گفت: روند انتخابات بسیار خوب است، هیچ ملاحظه اساسی وجود ندارد و نتیجه، چیزی است که مردم انتخاب خواهند کرد. این انتخابات تعیین‌کننده و محوری است زیرا ما را از مرحله فروپاشی به مرحله خیزش منتقل می‌کند. ما نیز در پارلمان نماینده همه گروه‌ها خواهیم بود.

طبق اعلام قبلی، درهای حوزه‌های رأی‌گیری صبح امروز (یکشنبه) به روی رأی‌دهندگان لبنانی باز شد تا نمایندگان منتخب خود را انتخاب کنند.در این دوره از انتخابات پارلمانی لبنان ۷۱۸ نفر در قالب ۱۰۳ لیست یا فهرست برای کسب ۱۲۸ کرسی پارلمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

انتهای پیام/

 


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا