حسینی: کاندیدای ریاست‌جمهوری باید برنامه مشخص داشته باشند

  • 15 آذر 1399 - 15:17


وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت: کسی که در آینده می خواهد وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود باید برنامه مشخص داشته باشد و دوستان ما در کانون می توانند با توجه به ظرفیت و نیروی توانمندی که در کانون وجود دارد در این عرصه کمک کنند.


به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در نشست خبری که پیرامون مسائل روز و انتخابات ۱۴۰۰ در این خبرگزاری برگزار شد، با اشاره به عملکرد کانون گفت: این کانون در انتخابات های گذشته حضور فعالی در صحنه داشته؛ مثلا در انتخابات سال ۹۶ دوستان ما و اعضای کانون در سراسر کشور در حمایت از آیت الله رئیسی بسیج شدند و فعالیت های خوبی هم داشتند و مسئولیت کمیته دانشجویی ستاد آقای رئیسی هم با کانون دانشگاهیان بود.

وزیر اسبق ارشاد ادامه داد: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی یک تشکل فراگیر در سراسر کشور است؛ ما احزاب و تشکل‌های زیادی در کشور داریم اما برخی از این احزاب و تشکل ها در استانها امتداد ندارند ولی کانون دانشگاهیان در سراسر کشور شورای استانی و دبیر استانی را دارد.

وی اظهار داشت: ما در استان های مختلف با شورای استانی جلسات مختلفی را داریم و وضعیت هر استان و اولویت های استان مورد بحث قرار می گیرد و نیروهای نخبه و پرتوان استان شناسایی؛ جذب و به دستگاه های مختلف معرفی می شوند.

حسینی در ادامه به ترور شهید فخری زاده اشاره کرد و یادآور شد: ما شهید فخری زاده را استاد تراز انقلاب اسلامی می‌دانیم. اگر چه تا کنون بنابر مسائلی از این شهید بزرگوار نامی برده نشده بود اما اکنون این دانشمند هسته ای و دفاعی باید ویژگی‌هایش بیان شود، باید از صمیمیت، صفا، اخلاص، تدبیر، برنامه ریزی، دانش و… ایشان سخن بگوییم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: شهید فخری زاده و دانشمندانی مانند ایشان نماد ما‌می توانیم و در عین حال بسیار متواضع و فروتن هستند. قطعاً باید درباره چنین شخصیت هایی بیشتر کار شود.

دبیر کل کانون دانشگاهیان در ادامه با اشاره انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: در این رابطه برنامه های کانون شروع شده؛ رایزنی ها و گفت وگوهایی هم با دو ائتلاف بزرگی که شکل گرفته انجام شده و امیدواریم گزینه مشخص و یکسانی هم در نهایت درنظر گرفته شود. 

وی افزود: کسی که در آینده می خواهد وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود باید برنامه مشخص داشته باشد و دوستان ما در کانون می توانند با توجه به ظرفیت و نیروی توانمندی که در کانون وجود دارد در این عرصه کمک کنند. 

حسینی در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه های مختلف گفت: متأسفانه در طی این هفت سال گذشته دولت نشان داده توان کار کردن ندارد و نتوانسته مطالبات مردم را برطرف کند. اما در مقابل در قوه قضائیه بعد از روی کار آمدن آقای رئیسی شاهد تحولات مثبتی هستیم؛ در مجلس هم خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

وی افزود: با این حال یکی از مشکلات مجلس این است که دولت کارآمدی لازم و از طرفی همراهی لازم با با برنامه های مجلس را ندارد. 

این استاد دانشگاه گفت: ما فکر می کنیم در انتخابات ریاست جمهوری آینده مثل گذشته دو جریان اصلی کشور یکی جریان انقلابی و یکی هم جریان اصلاحات حضور خواهند داشت. باید تفکرات و عملکرد این دو جریان به درستی تبیین شود و کانون دانشگاهیان آمادگی دارد با افراد مختلف جریان اصلاحات و همچین مسئولان دولتی در هر حوزه ای مناظره و گفت و گو کند.

وی یادآور شد: کارنامه دولت فعلی می تواند در همه حوزه ها با دولت های قبل مقایسه شور و دوستان ما این آمادگی را دارند که در این باره نقش داشته باشند.

وی ادامه داد: ما با کاندیداهای مختلف دیدارها و نشست هایی خواهیم داشت؛ البته هنوز فضای کشور فضای انتخاباتی نشده و تشکل ها باید شرایط را به گونه ای تبیین کنند که مجددا کسی نتواند با شعارهای خود مردم را فریب دهد.

ادامه دارد…


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0