حشدشعبی آماده کمک برای شناسایی عاملان جنایت الفرحاتیه است

  • 01 آبان 1399 - 0:24

رئیس هیات حشد شعبی عراق بر آمادگی این سازمان برای کمک در جهت شناسایی و مجازات عاملان جنایت الفرحاتیه در استان صلاح الدین تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، رئیس هیات حشد شعبی عراق بر آمادگی این سازمان برای کمک به شناسایی عاملان جنایت الفرحاتیه در استان صلاح الدین تاکید کرد.

«فالح الفیاض» با بیان اینکه «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اهتمام زیادی به این حادثه داشته است، اظهار داشت: ما به همراه یک هیات امنیتی بلندپایه برای پیگیری حادثه به آنجا رفتیم و تحقیقاتی در این خصوص انجام داده ایم.

وی همچنین تاکید کرد: حشدشعبی آماده ارائه هرگونه کمک و حمایت در این خصوص است و علیه کسانی که محکومیت آنها در این جنایت اثبات شود، تمام اقدامات را بکار خواهیم بست.

الفیاض افزود: مسئولان حشد شعبی روابط خوبی با مسعود بارزانی و رهبری حزب دموکرات کردستان دارند و موضع ما دفاع و حفاظت از مقر حزب دموکرات بود.

الفیاض ادامه داد: فرهنگ سوزاندن و به آتش کشیدن در برهه اخیر در عراق رایج شده و هر اعتراضی با سوزاندن و تخریب مقرها همراه شده است. این اقدامات محکوم و یک عمل مجرمانه است که بر اساس قانون باید مورد مجازات قرار گیرد.

وی همچنین ارائه هر گونه نامه‌ای از سوی «جنین بلاسخارت» نماینده سازمان ملل در عراق به «عبدالعزیز المحمداوی» (ابوفدک)، رئیس ستاد عملیات حشد شعبی را تکذیب کرد و این دیدار را یک ملاقات روتین و عادی عنوان نمود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0