تاریخ : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021

حضور بسیج در حوزه گردشگری برای کاهش تصدی گری است

  • 07 آبان 1399 - 11:23

رشت- مسئول سازمان بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور کشور با اشاره به ظرفیت صنعت گردشگری در رونق اقتصادی، گفت: حضور بسیج در حوزه گردشگری برای کاهش تصدی گری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار یعقوب سلیمانی صبح چهارشنبه در مراسم آغاز به کار شرکت گردشگری «حمپا» به عنوان نخستین شرکت فعال بسیج در حوزه گردشگری با اشاره به ظرفیت‌های استان گیلان در این زمینه، اظهار کرد: جای خوشحالی است که آغاز فعالیت بسیج در حوزه گردشگری از این استان بوده است.

وی به آمادگی بسیج برای حضور در همه عرصه‌ها در راستای خدمت رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا کاستی‌ها و کمبودها در این بخش را جبران کنیم.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه تأکید کرد: طی ۴۱ سال گذشته به برکت انقلاب اسلامی و به رغم تحریم‌ها، فشارها و توطئه‌های مختلف دشمنان و استکبار جهانی علیه این انقلاب و نظام به دستاوردهای بسیاری در بخش‌ها مختلف دست یافته ایم.

وی کسب این دستاوردها و موفقیت‌ها را مایه عصبانیت دشمنان عنوان و تصریح کرد: تفاهم نامه توسعه گردشگری بین بنیاد شهید و سازمان بسیج امضا شده است تا از این صنعت در راستای توسعه کشور استفاده شود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ورود بسیج به حوزه گردشگری برای کاهش تصدی گری‌ها است، بیان کرد: به دنبال توسعه صنعت گردشگری هستیم تا به واسطه آن مشکلات کشور مرتفع شود.

وی در ادامه به عملکرد سپاه قدس گیلان در ایام شیوع ویروس کرونا اشاره و با بیان اینکه امسال به واسطه این ویروس اعزام کاروان‌های راهیان نور متوقف شده است به دنبال تدوین برنامه‌ای برای حل این مشکل هستیم.

به دنبال گفتمان سازی گردشگری ارزش محور هستیم

مسئول سازمان بسیج اردویی، گردشگری و راهیان‌نور سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه توجه به گردشگری را یکی از نیازهای امروز بشری عنوان و اظهار کرد: باید ظرفیت‌های استان گیلان در این بخش به درستی معرفی شود.

محمدعلی ستیزه با بیان اینکه گیلان به دلیل داشتن جاذبه‌های مختلف تاریخی و طبیعی در حوزه گردشگری سرآمد و پیشتاز است، ادامه داد: توجه به این صنعت بستری مناسب برای رونق اقتصادی کشور فراهم می‌کند.

وی گردشگری را حوزه‌ای مناسب برای کاهش اثرات تحریم دشمنان برشمرد و افزود: تلاش داریم مسئله گردشگری تعالی بخش و ارزش محور را گفتمان‌سازی کنیم.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code