تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

حضور تانک روسی و خارجی‌ها در لیگ کشتی ایران، از تبلیغات تا واقعیت

  • 06 آبان 1399 - 10:33

با توجه به نوسانات ارزی و همچنین محدودیت‌های سفر در ایام کرونا، به نظر می‌رسد مطرح کردن اسم ستاره‌های شاخص کشتی دنیا برای حضور در لیگ برتر، بیشتر به یک بازی تبلیغاتی شبیه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سال‌های گذشته شاهد حضور کشتی گیران خارجی در لیگ ایران بودیم که این امر و رویارویی ستاره‌های کشتی دنیا با قهرمانان داخلی مان، علاوه بر اینکه بر جذابیت لیگ اضافه کرده، فرصت مناسبی برای مدعیان تیم ملی بوده که بتوانند خود را در یک مصاف غیررسمی با ستاره‌های کشتی دنیا محک بزنند.

سال گذشته هم شاهد حضور تعدادی کشتی گیر خارجی در لیگ کشورمان بودیم. امسال نیز در آیین نامه لیگ برتر، به تیم‌ها اجازه استفاده از دو کشتی گیر خارجی داده شده است، اما با توجه به وضعیت موجود، بعید به نظر می‌رسد که تیمی امسال توان استفاده از خارجی را داشته باشد. با این وجود در روزهای گذشته اسم چند کشتی گیر خارجی از جمله رشید سعدالله اف برای حضور در لیگ ایران مطرح شده که البته بیشتر به نظر می‌رسد یک کار تبلیغاتی باشد.

شاید برخی از کشتی گیران ارمنستانی و آذربایجان را بشود با 3-4 هزار دلار برای هر کشتی، در لیگ به خدمت گرفت اما کشتی گیر معروفی چون رشید سعدالله اف که چند سالی است حرف اول وزن 97 کیلوگرم دنیا را می‌زند و اکنون نیز اصلی ترین شانس کسب مدال طلای المپیک 2021 توکیو محسوب می‌شود، بعید است با کمتر از 5 هزار دلار برای هر کشتی، در لیگ کشوری شرکت کند.

برخی رقم پیشنهادی او برای حضور در هر کشتی را بین 7 تا 8 هزار دلار برای هر مسابقه عنوان کرده اند که با توجه به نرخ ارز در ایران، پرداخت این رقم از سوی حتی متمول ترین تیم کشتی ایران هم شاید غیرممکن باشد. ضمن اینکه در روزهایی که اتحادیه جهانی با دشواری‌های فراوانی برای برگزاری مسابقه در صربستان مواجه است و محدودیت‌های پروازی و سفر در بسیاری از کشورها، دردسرساز شده، کرونا عامل دیگری است که آن را مانعی در راه حضور کشتی گیران خارجی در لیگ امسال کشتی بدانیم.

 

از این روست که به نظر می‌رسد مطرح شدن اسم این کشتی گیر و برخی از کشتی گیران سرشناس خارجی برای حضور در دور برگشت لیگ برتر ایران، بیشتر به کاری تبلیغاتی می‌ماند.
همانطور که شاهد ثبت نام اولیه برخی تیم‌ها بدون هیچ پشتوانه مالی و کشتی گیری در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی بودیم که صرفا نام اسپانسر آنها چند روزی در اخبار رسانه‌ها مطرح شد و درنهایت هم همانطور که پیش بینی می‌شد، دقیقه نود از حضور در مسابقات انصراف دادند تا لااقل دو مرتبه، یکی با اعلام آمادگی رسمی و دیگری با انصراف، نام شان در فضای رسانه‌ای مطرح شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها