تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

حضور در مراسم تشییع به چه بهایی؟ / کرونا در همین نزدیکی است

  • 10 آبان 1399 - 20:50

اراک- فرماندار شازند گفت: بیشترین دلیل ابتلا افراد به کرونا ویروس در این شهرستان به دلیل حضور در آرامستان ها و مراسم تشییع اموات بوده است.

حسین رجبی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان شازند در مواجهه با کرونا نسبت به استان مرکزی از شرایط خوبی برخوردار است اما باید سطح حساسیت مردم نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بالا برد چرا که شاهد هستیم بعضی از افراد این مسئله را جدی نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: در بیست روز گذشته آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در شهرستان شازند افزایش یافت یعنی به طور متوسط روزی یک نفر به دلیل ابتلاء به کرونا از دست می‌دادیم و این خطرناک بود.

فرماندار شازند گفت: در حال حاضر تعدادی از مبتلایان در منازل خود در حالت قرنطینه هستند، در ۳۰ تخت بیمارستانی در بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان، مبتلایان به کرونا بستری هستند و در کنار آن یک بخش ویژه بیماران کرونایی در همین راستا اختصاص پیدا کرده است.

رجبی عنوان کرد: با توجه به شروع موج سوم کرونا ابتلاء افراد به این ویروس در حال افزایش است و سعی شده با توجه به این شرایط اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان انجام شود.

وی افزود: تیم‌های بازرسی از ۲ تیم به ۱۰ تیم افزایش پیدا کرده و در این راستا از ادارات نیز کمک گرفته شده است. این تیم‌ها از شش شهر، چهار بخش و روستاها بازدید به عمل می‌آورند.

فرماندار شازند تاکید کرد: ادارات، داروخانه‌ها و مطب‌ها ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

به گفته رجبی با توجه به اینکه در روز بازارها گاهی مشاهده می‌شود که افراد در فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار دارند و پروتکل‌های بهداشتی کمتر رعایت می‌شود مقرر شده که فضای بیشتری در اختیار فروشندگان در روز بازارها قرار گیرد و نظارت در این حوزه افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ۲ بانک در سطح این شهرستان مشاهده شده است که تذکر کتبی را دریافت کردند.

معضل‌های اساسی شازند عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مسافران است

فرماندار شازند یکی از معضل‌های اساسی این شهرستان را عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مسافران عنوان کرد و گفت: مسافرین غیر بومی که وارد شهرستان می‌شوند متأسفانه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و پلیس راه مکلف شده است که در طول مسیر به آنها تذکرهای لازم را بدهد.

رجبی بیان کرد: بیشترین عامل افراد به دلیل حضور در آرامستان ها و مراسم تشییع بوده است با اینکه اجازه حضور به آنها داده نمی‌شود اما به صورت خودجوش در آرامستان‌ها و مراسم دفن اموات شرکت می‌کنند. حتی مشاهده شده هنگام دفن بیمار کرونایی، خانواده متوفی به جنازه نزدیک شدند و این نوع رفتارها بسیار خطرناک است.

چگونه آرامستانی که فاقد دیوار و نرده است را می‌توان بست؟

وی تصریح کرد: با وجود مصوبه بسته شدن آرامستان‌ها، چگونه آرامستانی که اطراف آن باز و فاقد دیوار و نرده است را می‌توان بست؟ چند نفر را می‌توان به کار گرفت یا از شهرداری کمک درخواست کرد؟ در حال حاضر مسیرهای ورودی آن با خاک بسته شده و تنها یک مسیر برای ورود وجود دارد و از مردم درخواست می‌شود در راستای پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس از حضور در تجمعات خودداری کنند.

فرماندار شازند گفت: بازگشایی تالارها تا اطلاع ثانوی ممکن نیست و با برگزاری مراسم عروسی در تالار و حتی در منازل برخورد می‌شود.

رجبی افزود: به میزان کافی ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مراکز فروش مواد بهداشتی وجود دارد.

وی عنوان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با همکاری سپاه ضدعفونی شهرها و روستاهای اطراف را انجام می‌دهند.

به گفته رجبی بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده بیش از ۹۵ درصد مردم این شهرستان ماسک می‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها