تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

حضور عراقچی در سفارت افغانستان/تروریسم تکفیری حدی برای جنایت قائل نیست

  • 14 آبان 1399 - 16:07


معاون سیاسی وزیر خارجه ضمن حضور در سفارت افغانستان و امضای دفتر یادبود قربانیان حمله تروریستی دانشگاه کابل، اعلام کرد که ایران در کنار مردم و دولت افغانستان برای مبارزه با تروریسم و رسیدن به صلح و آشتی است.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) به نمایندگی از دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران با حضور در محل سفارت افغانستان در تهران دفتر یادبود قربانیان حمله تروریستی اخیر در دانشگاه کابل را امضا کرد.

وی با انتشار توئیتی در این خصوص نوشت: تروریسم تکفیری فقط در سراسر منطقه و فراتر از آن باعث‌ خونریزی و ناامنی شده است.

عراقچی در دفتر یادبود قربانیان این اقدام تروریستی نوشت: اینجانب به نمایندگی از طرف جمهوری اسلامی ایران قتل دانشجویان بیگناه در دانشگاه کابل در حمله وحشیانه عناصر داعشی را به شدت محکوم کرده و ضمن تسلیت به دولت و ملت افغانستان، مراتب همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان این حمله ددمنشانه ابراز می‌کنم. تروریسم تکفیری حدی برای جنایت قائل نیست. از افغانستان تا عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی و از آسیای غربی تا شمال آفریقا و قفقاز و حتی اروپا، تنها بی ثباتی و ناامنی به همراه آورده و مردم را عزادار جنایت‌های خود کرده است. تروریسم مرز نمی‌شناسد و مبارزه با آن نیز نمی‌تواند محدود به مرزها باشد. جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم و دولت افغانستان برای مبارزه با تروریسم و رسیدن به صلح و آشتی است. از درگاه خداوند متعال برای قربانیان این حادثه تلخ غفران الهی و برای بازماندگان آنها صبر و اجر مسئلت می‌کنم.

 

 

به گزارش فارس، در پی حمله گروه تروریستی داعش به دانشگاه کابل ۲۰ نفر کشته و ۴۰ نفر هم زخمی شدند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها