تاریخ : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021

حضور ۱۱ دوبنده پوش فرنگی قم در رقابتهای کشتی جام بین المللی تختی

  • 28 اردیبهشت 1400 - 19:05

قم- رئیس هیأت کشتی استان قم با بیان اینکه ۱۱ کشتی گیر قمی در رقابت های کشتی فرنگی جام تختی حضور خواهند داشت، گفت: ۴ نفر از جوانان و ۷ کشتی گیر بزرگسال نمایندگان قم در این رقابتها هستند.

محمدهادی علیایی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ۱۱ کشتی‌گیر از استان قم در چهل و یکمین دوره رقابت‌های کشتی جام بین المللی تختی حضور خواهند داشت، گفت: این مسابقات ۲۹ اردیبهشت بر روی ۴ تشک سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

رئیس هیأت کشتی استان قم با اشاره به اینکه جام بین المللی تختی در بخش کشتی فرنگی صبح چهارشنبه آغاز و شامگاه، با معرفی نفرات برتر به پایان می‌رسد، افزود: ۳۰ اردیبهشت نیز مسابقات کشتی بخش آزاد در سالن آزادی برگزار و قم نماینده‌ای در بخش آزاد نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه این مسابقات اولین مرحله از انتخابی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ است، ادامه داد: نمایندگان قم در دوره گذشته این رقابت‌ها که به میزبانی شیراز برگزار شد سه مدال برنز و یک مدال طلا را کسب کرده بودند و امیدواریم تعداد مدال‌های نمایندگان قم نیز در این دوره افزایش یابد.

علیایی با بیان اینکه مهیار چراغی و مهدی جواهری در وزن ۵۵ کیلوگرم، محمد جانقلی و مهدی قادری در وزن ۶۰ کیلوگرم، رضا مردی و امین جبالی فر در وزن ۶۳ کیلوگرم خواهند بود، گفت: محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، ابوالفضل زینتی رفاه در وزن ۷۲ کیلوگرم، مهدی ابراهیمی در وزن ۸۷ کیلوگرم، محمدحسین جلالی در وزن ۸۲ کیلوگرم و محمدصادق عبداللهی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

وی با اشاره به اینکه مهدی علیزاده پور نیا سرمربی تیم قم در این رقابتها خواهد بود، افزود: سعید عباسی، داور بین المللی و درجه یک قم به عنوان سرپرست فنی و روح الله میکاییلی سرمربی قمی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان نیز به عنوان عضو کمیته فنی بر عملکرد کشتی گیران نظارت خواهند داشت.

رئیس هیأت کشتی استان قم در پایان با بیان اینکه استان قم در جام بین‌المللی تختی دارای هشت سهمیه بود، ادامه داد: با توجه به سهمیه‌های استانی این تعداد به ۱۱ ورزشکار رسید.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها