تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021

حقوقدان فلسطینی: برگزاری انتخابات در قدس، بزرگترین پاسخ به معامله قرن است

  • 23 فروردین 1400 - 16:54


مؤسسات و اشخاص حقوقی فلسطینی تأکید کردند که باید انتخابات پارلمانی این کشور، در شهر قدس نیز برگزار شود.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مؤسسات حقوقی فلسطین بر لزوم برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری (پارلمان) این کشور در شهر قدس اشغالی تأکید کردند.

این نهادها در یک نشست خبری که ظهر امروز دوشنبه در شهر رام الله برگزار شد، خواستار برگزاری انتخابات در شهر قدس شدند.

خبرگزاری صفا به نقل از این نهادها گزارش داد، اگر رژیم صهیونیستی با برگزاری این انتخابات مخالفت کند، با برگزاری آن، می‌توان این رژیم را به چالش کشید.

«ماجد العاروری» از حقوقدانان فلسطینی در این زمینه گفت که قطار انتخابات حرکت خود را آغاز کرده است و هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را متوقف کند.

العاروری تصریح کرد: «شعار ما این است که انتخابات را برگزار خواهیم کرد و قدس نیز مرکز و عنوان آن است. نباید هیچ شعار دیگری را انتخابات کرد که از قدس، به عنوان بهانه‌ای برای شکست انتخابات استفاده می‌کند».

وی با بیان اینکه «بزرگترین پاسخ به معامله قرن، برگزاری انتخابات در قدس است»، خاطر نشان کرد، انتخابات یک حق قانونی است که از ۱۶ سال پیش، به زور گرفته شده و زمان آن فرا رسیده است که به صاحبان قانونی آن بازگردانده شود.

«شعوان جبارین» رئیس مؤسسه حقوقی «الحق» گفت: «هر کس منتظر اسرائیل است، خواستار برگزاری انتخابات نیست. نباید انتخابات در گرو گروه سیاسی یا فرد خاصی قرار داشته باشد».

جبارین تأکید کرد، برگزاری انتخابات، یک ضرورت ملی و اجتماعی است و از ابعاد تجدد نظام فلسطین به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه باید انتخابات در قدس برگزار شود، در پایان خاطر نشان کرد، برای برگزاری انتخابات نباید منتظر رژیم صهیونیستی ماند، بلکه باید با این اقدام، در همه جا با آن درگیر شد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها