«حلال مشکلات» شرحی بر دعای هفتم صحیفه سجادیه منتشر شد

  • 13 آذر 1399 - 14:09


رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه گفت: کتاب «حلال مشکلات» براساس شرحی بر دعای هفتم سجادیه، نوشته حجت‌الاسلام مجید یونسی است که توسط مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و با همت انتشارات نسیم هدایت در ۳ هزار نسخه منتشر شده است


حجت الاسلام کفیل رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس با اشاره به تألیف کتابی از سوی این مرکز برای شرحی بر دعای هفتم صحیفه سجادیه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در توصیه خود به مردم در ایام کرونایی فرمودند که دعای هفتم صحیفه سجادیه را بخوانند و در توصیف آن نیز فرمودند: این دعا، دعایی است، بسیار خوب و خوش مضمون که مردم می‌توانند با الفاظ زیبای آن و با توجه به معنایش با پروردگار سخن بگویند.

هدف از تألیف کتاب

وی افزود: بر این اساس تصمیم گرفتیم کتاب شرح این دعا را تألیف کنیم تا مردم صرفاً دعا را قرائت نکنند و با مطالعه این کتاب، بدانند چه می‌گویند و انس و ارتباط بیشتری با دعا پیدا کنند.

کفیل اضافه کرد: کتاب «حلال مشکلات» نوشته حجت‌الاسلام مجید یونسی است که توسط مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و با همت انتشارات نسیم هدایت در ۳ هزار نسخه منتشر شده و با قیمت ۲۰ هزار تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

بخش‌های مختلف کتاب

رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با اشاره به بخش‌های مختلف این کتاب تصریح کرد: در این کتاب دعا به هشت قسمت و فراز تقسیم‌بندی شده است که این بخش‌ها به ترتیب تنها امید، همه چیز به دست اوست، سختی‌های بیدارگر، راز رنج‌ها، اراده ما فوق اراده‌ها، شرایط استجابت، عمل به وظیفه راه نجات و به فریادم برس است.

وی گفت: علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در قم به شماره ٠٢۵٣٨٨١۵٢٠۴ تماس حاصل کنند تا برای آنها ارسال شود.

گروه‌های جهادی کتاب را به سبدکالا خود اضافه کنند

کفیل در پایان با ارائه پیشنهادی به گروههای جهادی و کمک‌رسان که در این ایام بسته‌های معیشتی و ارزاق برای نیازمندان تهیه می‌کنند خاطرنشان کرد: این گروه‌ها می‌توانند این کتاب را نیز در کنار اقلام غذایی و بهداشتی به این خانواده‌ها ارائه کنند تا علاوه بر کمک به نیاز غذایی آنها به سبد فکری آن‌ها نیز کمکی صورت گیرد و بتوانند با مضامین این دعا برای رفع حاجات و نیازهای خود به درگاه خداوند دعا کنند.

براساس این گزارش، این کتاب روز گذشته چهارشنبه ۱۲ آذرماه با حضور آیت‌الله سعیدی در حرم حضرت معصومه (س) رونمایی شد و در تألیف آن به جزء مرکز تخصصی صحیفه سجادیه، مؤسسه فرهنگی و هنری اندیشه‌های سجادیه نیز مشارکت داشته است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0