بین الملل

حماس: اسرائیل در شکست اراده مبارزاتی ملت فلسطین، ناکام خواهد ماند


سخنگوی جنبش حماس گفت که هدف از حملات مداوم و مستمر صهیونیستی به نوار غزه، شکست اراده مبارزاتی ملت فلسطین و متوقف کردن نبرد آنان برای بازپس‌گیری حقوق قانونی آنهاست.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس فلسطین از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غره انتقاد کرد.

قاسم به خبرگزاری «سبق۲۴» گفت که حملات بامداد امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در ادامه تجاوزی است که علیه ملت فلسطین همچنان ادامه دارد و متوقف نمی‌شود.

وی تصریح کرد، هدف از حملات مداوم و مستمر به نوار غزه، شکست اراده مبارزاتی ملت فلسطین و متوقف کردن نبرد آنان برای بازپسگیری حقوق قانونی آنهاست.

سخنگوی حماس با بیان اینکه، صهیونیستها در این مسئله شکست خواهند خورد، خاطر نشان کرد: «ملت ما همچنان برای تحقق اهداف خود در زمینه آزادی و بازگشت [به فلسطین] مبارزه خواهد کرد».

قاسم ضمن انتقاد از خیز کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد: «تلاش برخی از طرفهای عربی برای عادی‌سازی، اسرائیل را تشویق می‌کند که به حملات خود به ملت ما و ارتکاب جنایات بیشتر ادامه دهد».

وی در پایان گفت که شهرک‌سازی در کرانه باختری افزایش یافته است و  اخراج ساکنان قدس، اهانت به مقدسات و محاصره نوار غزه همچنان ادامه داد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه چندین نقطه نوار غزه را بمباران کردند. پایگاه «عرین» متعلق به گردان‌های «عز الدین القسام» شاخه نظامی حماس در  اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه، هدف این حملات قرار گرفت.

زمین‌های کشاورزی شهرک «القراره» در شمال شرق شهر خان یونس در جنوب نوار غزه هم، هدف شلیک دو فروند موشک شلیک شده از هواپیماهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

یک پایگاه دیگر مقاومت فلسطین در شرق استان «رفح» در جنوب نوار غزه نیز بمباران شد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی این اتفاقات تاکید کرد که مقاومت آماده مقابله با هر گونه حمله رژیم صهیونیستی است و معادله بمباران در برابر بمباران به قوت خود باقی است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه مدعی شد که سامانه گنبد آهنین این رژیم، دو فروند راکت را که از سمت غزه به سوی شهرک «عسقلان» (اشکول) شلیک شده، رهگیری کرد.

«آویخای ادرعی» با تأیید شلیک راکت به سمت فلسطین اشغالی نوشت که سامانه دفاع موشکی این رژیم، یکی از دو فروند راکت را رهگیری و منهدم کرده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا