بین الملل

حماس: مقاومت فراگیر و مسلحانه گزینه ما در برابر دشمن صهیونیست است/ شهادت عضو جنبش فتح

جنبش حماس در هفتادوچهارمین سالروز اشغال فلسطین و تشکیل رژیم صهیونیستی (یوم النکبه) اعلام کرد که مقاومت فراگیر، از جمله مقاومت مسلحانه گزینه و راه این جنبش برای مقابله با دشمن صهیونیست است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز یکشنبه بیانیه‌ای به مناسبت هفتادوچهارمین سالروز اشغال فلسطین و تشکیل رژیم صهیونیستی (یوم النکبه) صادر و اعلام کرد: «مقاومت همه جانبه که در راس آن مقاومت مسلحانه قرار دارد، راه و انتخاب ما در مقابله با اشغالگران، مهار تروریسم و ​​دفع تجاوزات این اشغالگران، برای استیفای حقوق طرح ملی ماست.»

حماس از زبان حازم قاسم، سخنگوی خود تأکید کرد: «اشغالگران نه مشروعیت دارند و نه حاکمیتی بر یک وجب از سرزمین تاریخی ما به ویژه در دل آن، بیت المقدس و مسجد الاقصی است که کاملاً اسلامی بوده و خواهد ماند و مردم ما همچنان به آن پایبند خواهند بود. شهر اورشلیم، پایتخت ابدی فلسطین، از بحر تا نهر و تمام نقشه‌های اشغالگران نقش بر آب خواهد شد.»

جنبش حماس ادامه داد: «آزادی زندانیان از زندان‌های اشغالگران اولویت اصلی ما خواهد بود و همانطور که جنبش در “وفاداری به تبادل آزادگان” به آنها تعهد داشت، این تعهد در وفاداری آینده تجدید خواهد شد. زندانیان ما به زودی نسیم  آزادی در میهن  را استنشاق خواهند کرد، انشاءالله.»

 سخنگوی حماس در مورد افشای هویت نظامی کشته شدن در سال 2018 نیز گفت: «اقدام اشغالگران در اعلام نام افسر نیروهای ویژه که در نبرد “لبه شمشیر” توسط گردان های القسام کشته شد، توانایی اطلاعاتی القسام را برای نام و جزئیات تایید می کند. مدت کوتاهی پس از افشای یگان ویژه و کشته شدن رهبر آن و لو رفتن تمامی اعضای آن مشخص شد که فرماندهی ارتش دشمن مجبور شد کل خدمه یگان را از خدمت خارج کند.»

شهادت یک فلسطینی دیگر در جنین

رسانه‌های فلسطینی از شهادت داوود الزبیدی در اثر جراحات وارده خبر دادند. شهید داوود برادر شهید زکریا الزبیدی است که جمعه گذشته در تیراندازی نظامیان رژیم اسرائیل زخمی شد. شهید داوود الزبیدی جزو آزادگان و از نیروهای کتائب شهدا الاقصی، شاخه نظامی جنبش فتحی بوده است.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا