تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

حمایت انگلیس از فرانسه| راب: ناتو از آزادی بیان حمایت کند

  • 07 آبان 1399 - 14:13


در پی اهانت رئیس‌جمهور فرانسه و یک نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) و توجیه آن به عنوان «آزادی بیان»، وزیر خارجه انگلیس از اعضای ناتو خواسته از آزادی بیان حمایت کنند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در پی اهانت «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه و یک نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) و توجیه آن با عنوان آزادی بیان، «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس ضمن اعلام حمایت از فرانسه و همبستگی با مردم این کشور از اعضای ناتو خواسته از آزادی بیان حمایت کنند.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، راب در بیانیه‌ای مدعی شد: «انگلیس در پی قتل وحشتناک “ساموئل پتی”، با فرانسه و مردم این کشور اعلام همبستگی می‌کند. تروریسم هرگز قابل توجیه نیست و نباید توجیه شود.»

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه همچنین مدعی شد: «متحدان ناتو و جامعه گسترده‌‌تر بین‌الملل باید شانه به شانه از ارزش‌های اساسی ایستادگی و آزادی بیان حمایت کنند و ما هرگز نباید به تروریست‌ها اجازه دهیم بین ما اختلاف بیندازند.»

اخیراً اقدام «ساموئل پتی»، یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است.

بعد از این حادثه، کاریکاتور‌های موهن از پیامبر (ص) در خیابان‌های پاریس، پایتخت فرانسه پخش شدند و به صورت پژوژکتوری در سطح شهر به نمایش گذاشته شدند.

ماکرون نیز طی سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حمایت کرده بود و آن را با عنوان «آزادی بیان» توجیه کرد؛ که البته این مسئله با خشم جوامع اسلامی مواجه شد.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه نیز پس بالاگرفتن اهانت‌ها به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)‌ خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد.

در پی این اقدام، وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی ضداسلامی از وجود بخش خاص برای محصولات حلال در فروشگاه‌های این کشور ابراز ناراحتی کرده بود.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code