تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

حمایت رئیس جمهور برزیل از «دونالد ترامپ»

  • 14 آبان 1399 - 19:44


رئیس جمهور برزیل با اعلام حمایت از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به طور تلویحی از «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ایالات متحده انتقاد کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور برزیل روز چهارشنبه در حالی که  سعی کرد از اظهار نظر درباره پیروز احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودداری کند، اما حمایت خود را  از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری«رویترز» ،«ژایر بولسونارو» رئیس‌جمهور برزیل به هواداران خود در «برازیلیا» گفت: «شما موضع من را می‌دانید، روشن است که من با ترامپ روابط خوبی دارم، امیدوارم که وی دوباره انتخاب شود. نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در دو نوبت در مورد  جنگل آمازون صحبت کرد. آیا این همان چیزی است که شما برای برزیل می‌خواهید؟ دخالت از خارج کشور؟»

در صورت پیروزی بایدن، موضع حقوق بشر و محیط زیست در راس دستورکاری وی در قبال برزیل قرار گرفته و روابط تجاری دو کشور نیز در معرض خطر قرار می‌گیرد.

در حالی که هنوز شمارش آرا در آمریکا ادامه دارد، نخست‌وزیر اسلوونی، کشور زادگاه همسر ترامپ، در پیامی توییتری پیروزی ترامپ را تبریک گفت. «یانز یانشا» در توییتی نوشت: «کاملاً واضح است که مردم آمریکا دونالد ترامپ و مایک پنس را برای چهار سال دیگر انتخاب کرده‌اند. تاخیرهای بیشتر و انکار حقیقت از سوی رسانه‌های جریان اصلی، پیروزی رئیس‌جمهوری ایالت متحده را بزرگتر می‌کند. تبریک به حزب جمهوری‌خواه برای نتایج قوی در سراسر آمریکا. »

رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر مدعی شد پیروز انتخابات شده و هر نتیجه‌ای غیر از این نتیجه، تقلب در انتخابات است و اگر لازم باشد پرونده را به دیوان عالی می‌کشاند. این اظهارات وی، واکنش‌های منفی زیادی را از سوی دموکرات‌های آمریکا و صاحب‌نظران این کشور در پی داشته و بسیاری معتقدند آمریکا در آستانه بحرانی بزرگ قرار دارد. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها