تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

حمله شدید نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی

  • 17 اردیبهشت 1400 - 23:02


نظامیان صهیونیست شامگاه جمعه با حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی شماری از آنها را زخمی کردند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نظامیان صهیونیست با هتک حرمت مسجدالاقصی و ورود به آنجا شماری از نمازگزاران فلسطینی را زخمی کردند.

به گزارش شبکه المیادین، نظامیان صهیونیست با ورود به صحن‌های مسجد الاقصی اقدام به شلیک بمب‌های صوتی و گاز اشک آور کردند که در نتیجه آن شماری از نمازگزاران فلسطینی زخمی شدند.

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که بر اساس آمار اولیه دستکم ۱۰ فلسطینی در حمله شدید نظامیان صهیونیست به نمازگزاران در داخل صحن‌های مسجد الاقصی زخمی شدند.

گفته می‌شود که درگیری‌ها در حال حاضر از مسجد الاقصی به باب العامود کشیده شده که آنجا را نظامیان صهیونیست امروز جمعه بسته بودند و جز به شهرک ‌شینان اجازه ورود فلسطینی‌ها را به آنجا ندادند.

منطقه باب العامود در قلب قدس طی ۱۰ روز اخیر صحنه درگیری نظامیان صهیونیست با اهالی قدس بوده است. اهالی قدس تاکید دارند که اجازه نمی‌دهند با بسته شدن منطقه باب العامود( محله‌ همجوار مسجد الاقصی) اسرائیل برنامه یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی را پیش ببرد.

 

 

حضور ده‌ها هزار فلسطینی در نماز جمعه امروز مسجد الاقصی و پس از آن تجمع نمازگزاران در صحن‌های مسجد الاقصی به مناسبت روز جهانی قدس موجب خشم و هراس رژیم صهیونیستی شده بود که با وجود همه اعمال محدودیت‌ها و حملات روزهای اخیر آن علیه اهالی قدس نتوانست مانع حضور آنها در مسجد الاقصی شود.

از سوی دیگر در محله الشیخ جراح قدس که این روزها نام آن در سطح جهان رسانه‌ای شده است، شهرک نشینان صهیونیست امشب بار دیگر قصد حمله به اهالی آنجا را دارند.

 شماری از جوانان اهل قدس با برپایی تجمع در ورودی این محله حمایت خود را از اهالی الشیخ جراح اعلام کردند. نظامیان صهیونیست این محله را از عصر امروز بسته‌اند.

به دلیل تداوم فشارهای شهرک‌نشینان صهیونیست و تبانی آنها با دادگاه‌های قدس، خطر آوارگی و کوچ اجباری نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی در قدس را که دارای ۲۸ منزل در محله شیخ جراح هستند، تهدید می‌کند.

فلسطینی‌ها به موجب توافقنامه‌ای که در سال ۱۹۶۵ میان دولت اردن و «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) بسته شد، مالک این زمین‌ها در قدس محسوب شده و منازل آنها توسط دولت اردن ساخته شد.

اما صهیونیست‌ها مدعی هستند زمینی که منازل فلسطینی‌ها در آن بنا شده قبلا متعلق به خانواده‌های یهودی بوده. رژیم صهیونیستی اکنون با تبانی در دادگاه‌های قدس توانسته این ادعای دروغ خود را به کرسی بنشاند و صدها فلسطینی با آوارگی اجباری روبرو هستند.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها