حناچی: ادعا نمی کنیم در شهرداری تخلف نداشتیم

  • 12 مرداد 1400 - 14:13
حناچی: ادعا نمی کنیم در شهرداری تخلف نداشتیم


شهردار تهران گفت: مدیریت شهری ادعا نمی‌کند که در این سازمان عریض و طویل هیچ تخلفی رخ نداده است اما مطمئناً با هر تخلفی که مشاهده شد برخورد کردیم

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سیصد و شانزدهمین جلسه شورای شهر که آخرین جلسه شورای پنجمی ها بود، امروز برگزار شد و اعضای شورای شهر تهران ضمن خداحافظی در ساختمان بهشت نسبت به برنامه های شورای ششم ابراز امیدواری کردند و برخی از اعضا و شهردار تهران نیز گزارش عملکرد ارائه دادند.

شهردار تهران در صحن آخر شورای پنجم گفت: ما ادعا نمی‌کنیم تخلفی صورت نگرفته است، اما با تخلفات برخورد کردیم. نمی گوییم در این سازمان عریض و طویل هیچ تخلفی رخ نداده است اما مطمئناً با هر تخلفی که مشاهده شد مدیریت شهری برخورد کرد. همچنین با بلندمرتبه سازی بی برنامه مقابله کردیم و از تخریب باغات جلوگیری کردیم.

وی افزود:یکی از معضلات کلانشهرها به ویژه شهر تهران آلودگی هوا و ترافیک است. نمی‌توان جز کنترل آلاینده‌ها و توسعه فضای سبز راه حل دیگری برای حل معضل آلودگی هوا متصور شد.

شهردار تهران گفت: کرونا و تحریم‌های ظالمانه امان ما را بریده بود اما با تلاش همکاران و پشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران این دوران سخت پشت سر گذاشته شد. ویروس کرونا برای نظام مدیریت شهر تهران دو معنای روشن شامل کاهش درآمدها و افزایش هزینه‌ها داشت.

وی افزود: از سال ۷۶ نسبت به شیوه اداره شهر نقد داشتیم و معتقد بودیم این رویه منجر به کاهش کیفیت زندگی در شهر می شود و فکر نمی کردیم حل این موضوع گردن خود ما قرار گیرد.

حناچی بیان داشت: در این دوره تلاش شد تا صدای مظلومیت مردم شریف کشورمان را به جهانیان برسانیم و با بیش از ۱۵ کلانشهر بزرگ جهان لندن، رم، وین، کابل، استانبول  ارتباط برقرار شد و مسائل مشکلات خود را با یکدیگر به تبادل گذاشتیم.

وی خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل عمومی در این دوره در امتداد برنامه‌های پیشین بود. حدود ۴۰ کیلومتر طول مسیر و ۳۹ ایستگاه در این دوره بهره برداری رسید. همچنین حل مشکل پایانه‌های انتهای خط برای حداقل سه خط مهم شهری ۴، ۶ و ۷ به سرانجام رسید.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0