تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

خبر تکمیل ظرفیت سالن تطهیر بهشت زهرا (س) کذب است

  • 10 آبان 1399 - 17:44

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) خبر مبنی تکمیل ظرفیت سالن‌های تطهیر و عدم پاسخگوی این سازمان در پذیرش متوفیان را شایعه فضای مجازی خواند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) پخش خبری در فضای مجازی مبنی بر افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران که باعث شده که سالن‌های تطهیر دیگر پاسخگوی این حجم مراجعه نباشند. این خبر را شایعه فضای مجازی خواند و گفت: هرچند بهشت زهرای در ۸ ماه گذشته در شرایط بحرانی بوده است اما خبر تکمیل ظرفیت سالن‌های تطهیر را تکذیب می کنم.

وی ادامه داد: این سازمان ۲۵۰ روز است در شرایط بحرانی اداره می‌شود اما اگر هر مشکلی وجود داشته باشد به این معنی نیست که دیگر توان خدمت رسانی به شهروندان را نداریم.

خال از شهروندان تهرانی خواست به جای توجه به شایعات فضای مجازی بیشتر پروتکل های کرونایی را رعایت کند تا از شیوع بیشتر این بیماری خودداری شود.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری تهران در این ۸ ماهه سعی کرده همه تمهیدات لازم را برای انجام مراسم خاکسپاری جانباختگان کرونایی و دیگر متوفیان به بهترین شکل ممکن انجام دهد، ابراز داشت: از مردم درخواست می‌کنم فقط برای مراسم تدفین به بهشت زهرا (س) مراجعه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نام بیش از ۵۰ درصد متوفیان کشور در سایت بهشت زهرا ثبت شده است. گفت: شهر تهران حدوداً ۲۰۰ متوفی در روز دارد و ۱۵۰ جان باخته هم در هر روز هم به این آمار افزوده شده است و با این وجود سعی کردیم مردم را تکریم کنیم.
خال در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در مراجعه به بهشت زهرا نیز توضیح داد: ۱۴ درب های بهشت زهرا بسته است و برای ورد تنها دو درب باب الشهدا و باب الزهرا باز است.

وی افزود: روز گذشته گشتی در بهشت زهرا داشتم، و دیدم که بیش از ۱۰ تا ۱۲ نفر از وابستگان متوفیان در خاکسپاری حاضر نمی شوند و سوگواری می کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها