ورزش

خدابنده‌لو: ندیدم که از ما حمایت ویژه‌ای شود

اعتماد به جوانان در لیگ خیلی کم شده است؛

بازیکن تیم ملی امید معقتد است که تیم های پایه همیشه غریب واقع شده اند.

به گزارش “ورزش سه”، محمد خدا بنده لو، یکی از معدود بازیکنان باتجربه تیم ملی امید است که در لیگ برتر برای تیم باشگاهی خود به میدان می رود. او پیش از اعزام تیم ملی امید به عراق در مورد روند آماده سازی جهت شرکت در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت: انتظار بازی تدارکاتی بین المللی بیشتری داشتیم. باز در این شرایط با اردوهای کمی که داشتیم دیدار با عراق می تواند خوب باشد. تمام تمرکز ما این است که از گروه سخت و دشواری که در ازبکستان داریم دست پر برگردیم.

او در مورد ترک غریبانه کشور با توجه به عدم حضور مسئولین برای بدرقه کاروان تیم ملی گفت: نمی دانم در موردش صحبت کنم یا نه ولی در بدو ورود فقط ما از فدراسیون رئیس کمیته جوانان را دیدیم و اگر اشتباه نکنم فرد دیگری نبود. انتظار این را داشتیم، همیشه تیم های پایه غریب بودند. در این چند سالی که بودم، ندیدم که از ما حمایت ویژه ای شود. با توجه به این که آقای ماجدی درگیر مشکلات هستند می شود به تصمیم ایشان که نیامدند احترام گذاشت. ما بازیکن تیم ملی هستیم و برای مردم بازی می کنیم. امیدوارم که بتوانیم نمایش خوبی داشته باشیم تا مردم از ما راضی باشند.

هافبک ذوب آن که در این چند وقت اخیر برای تیم باشگاهی خود در لیگ برتر به میدان می رود در خصوص ابراز نگرانی مهدوی کیا از بازی نکردن اکثر بازیکنان تیم ملی امید در تیم های باشگاهی خود تاکید کرد: بله بازی کردن در لیگ تاثیر زیادی دارد. باتجربه تر می شوی و از نظر آمادگی بدنی اوضاع بدنی خوبی داری. فکر می کنم فقط من و یکی دو تا از بچه ها بازی می کنیم. در دوره های قبل من بازی نمی کردم بقیه بازی می کردند و دلیل بازی کردن آنها در تیم ملی همین بود که در لیگ بازی می کردند. اعتماد به جوانان در لیگ خیلی کم شده است. فکر می کنم کار خیلی سختی داریم چون بچه ها اصلا بازی نکردند و از لحاظ بدنی در شرایط خوبی نیستند. امیدوارم که بتوانیم با این دو بازی دوستان یک ذره خودمان را آماده کنیم. جای هیچ بهانه ای نیست. هر اتفاقی که افتاده باید تمام شود و دست پر بیاییم.

خدابنده‌لو در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال می دهد که تیم ملی امید قهرمان آسیا شود گفت: شما اگر می خواهی در مورد قهرمانی صحبت کنی باید امکانات و بازی های تدارکاتی خوب داشته باشی. قطر یک اردوی خارجی داشت، ازبکستان میزبان مسابقات است. ترکمنستان هم که اسمی از آن نمی برند واقعا تیم خوبی است. تیمی که می خواهد قهرمان شود باید اردوهای خوبی داشته باشیم. ولی ما هم به هر حال ایرانیم و فکر می کنم که این اتفاق می تواند برای ما رخ بدهد.

او در واکنش به این که بازی با عراق چقدر می تواند برای تیم ملی مفید باشد تاکید کرد: در این شرایط که بازی تدارکاتی بین المللی نداریم می تواند خوب باشد. عراق تیم باکیفیتی است و در فوتبال پایه ها مدعی است. قطعا می تواند به ما کمک کند. نمی توانیم بهانه بیاوریم چون اتفاقی اگر قرار بود رخ خ بدهد تا الان باید می داد که نداد!

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا