تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

خدمات ارزشمند ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان

  • 16 آبان 1399 - 1:33

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به خدمات ارزشمند ستاد اجرایی فرمان امام در این استان، گفت: راه‌اندازی صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی می‌تواند مشاغل بسیاری در لرستان ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز پنجشنبه در جلسه‌ای با نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان تشکیل شد، اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با توجه به فعالیت‌های بسیار ارزشمند و اثرگذاری که دارد، برای توده مردم خصوصاً محرومین، بویژه در این وضعیتی که به یکباره جهان و کشور ما با آن مواجه شده است، مایه امید بخشی است.

وی افزود: موضوع مهمی که قابل اشاره است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که، ایجاد مشاغل شناسنامه داری که بیمه و بازنشستگی را به دنبال بیاورد، بیشتر باید مورد حمایت و در دستور کار احداث قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به لزوم ایجاد صنایع تبدیلی عنوان کرد: استان لرستان از ۸۰۰ هزار هکتار زمین که ضریب آبی آنها ۲۳ درصد بهره مند است و از طرفی هزاران تن میوه‌های گوناگون و متنوع در این استان تولید می‌شود که می‌توان در قالب صنایع تبدیلی، مشاغل زیادی را در این بخش ایجاد کرد.

حجت الاسلام شاهرخی بیان کرد: طبق آمار ۲۲ درصد حبوبات کشور از آن استان لرستان است، که متأسفانه در قالب خام فروشی، در معرض فروش قرار می‌گیرد، بنابراین با یک بازنگری جامع و کامل می‌توانیم از آن ۱۸ هزار شغل خانگی و ۳ الی ۴ هزار شغل پایدار ایجاد کنیم، که یقیناً تأثیر گذاری این کار به مراتب بیشتر خواهد بود و باعث می‌شود که حداقل چهار هزار نفر را از آسیب و مشکلات زندگی نجات دهیم.

وی گفت: اگر ستاد اجرایی فرمان امام با ظرفیت بالایی که دارد بتواند، طرح‌های بیشتری را در استان لرستان تعریف کند، خیلی می‌تواند کارساز باشد و انتظار داریم که این تغییر رویکرد در استان بخصوص در جامعه شهری و حواشی شهری به طور جدی عملی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: به عنوان نمونه یک پروژه در منطقه میانکوه غربی داریم که جمعیتی حدود دو هزار خانوار دارد، که آن هم در نیمه راه است و نیازمند کمک و مساعدت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: در بحث اشتغال زایی خدمات ارزشمندی توسط ستاد اجرایی فرمان امام راحل صورت گرفته، مثل احیای کارخانه یخچال سازی، که اینچنین مواردی باعث می‌شود موتور کار و تحرک در بین مردم بیشتر و بیشتر به حرکت دربیاید، که این در نوع خود باعث امید در جامعه است.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: سرمایه اجتماعی که نظام به آنها نیاز دارند، جوانانی هستند که نیاز به اشتغال و بیمه بازنشستگی دارند، که در این چرخه اشتغال زایی می‌تواند حاصل شود، و آن جامعه هدفی که ما به دنبالش هستیم که آنان را به عنوان یک سرمایه اجتماعی حفظ کنیم و آسیب نبینند ما این را در استان کمرنگ می‌بینیم و احتیاج به یک فکر اساسی چه در داخل و چه در خارج از استان دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها