• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 27 July - 2021

خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب

  • 01 آبان 1399 - 0:02

خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب در انواع مختلف و شاخه های گسترده انجام می شود که در ادامه به آنها اشاره شده است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با توجه به اهمیت دسترسی به پزشک و پرستار به خصوص در افراد سالمندی و بیماران خاص در تمام شبانه روز و حتی ایام تعطیل خدمات پزشکی در منزل به آلفا طب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. امروز با بررسی برخی خدمات پزشکی در منزل آلفا طب با شما همراه خواهیم بود.

همچنین گسترش شهرنشینی و افزایش ترافیک در شهر که علاوه بر زمان بر بودن رفت و آمدها باعث افزایش آلودگی نیز می‌شود از دیگر دلایلی است که باعث اهمیت بیشتر خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب می‌گردد.

۱. خدمات پزشکی در منزل چه مواردی را شامل می‌شود؟

۲. خدمات پزشکی در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

۳. خدمات پزشکی در منزل چه مزایایی دارد؟

خدمات پزشکی در منزل چه مواردی را شامل می‌شود؟

خدمات پزشکی در منزل شامل انواع و تخصص‌های مختلفی است که بسته به نیاز بیماران و همچنین بسته به آمادگی شرکت ارائه کننده خدمات صورت می‌گیرد. این خدمات بسته به وضعیت و نیاز بیمار می‌تواند توسط پزشک یا پرستار و در جنسیت انتخابی بیمار انجام شود.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از درمان‌هایی است که به منظور توانبخشی در افراد آسیب دیده انجام می‌گیرد. این آسیب دیدگی ممکن است، در اثر تصادف و شکستگی یکی از اعضای بدن یا در اثر حوادث مختلف اتفاق می‌افتد. حتی در وضعیتی که آسیب دیدگی ناشی از سکته‌های مغزی و فلج شدن بخشی از بدن است. با این حال آسیب‌دیدگی به هر دلیلی که باشد، می‌توان با فیزیوتراپی تمام یا بخشی از قوای بدن را بازگرداند. شرایط خاص بعضی از افراد باعث می‌شود که امکان مراجعه به بیمارستان و استفاده از خدمات درمانی فیزیوتراپی در کلینیک‌های خاص را نداشته باشند. برای این گونه افراد خدمات فیزیوتراپی توسط مراکز خدمات پزشکی در منزل انجام می‌گیرد.

ویزیت پزشک

از دیگر خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب می‌توان به خدمات ویزیت پزشک در منزل الفا طب اشاره کرد. چه پزشکی عمومی و چه پزشکی تخصصی بسته به نیاز به وضعیت بیمار می‌توانند بیمار را در منزل ویزیت کنند. در صورت حاد بودن وضعیت بیمار ممکن است، بیمار به بیمارستان ارجاع داده شود، یا توسط پزشک در منزل درمان انجام گیرد. به خصوص در بیماران با شرایط خاص مانند بیمارانی که مشکل تنفسی داشته و در آب و هوای آلوده نمی‌توانند از منزل خارج شوند، خدمات ویزیت پزشک در منزل می‌تواند بسیار کاربردی باشد، یا برای بیمارانی که به دلیل شکستگی استخوان‌ها در منزل بستری هستند، ویزیت پزشک در منزل می‌تواند به استراحت مطلق بیمار کمک کند.

پانسمان و تزریقات

از دیگر خدمات پزشکی در منزل می‌توان به پانسمان و تزریقات اشاره کرد. یکی از مشکلات بسیاری از افراد این است که برای یک تزریق ساده ناچارند مدت زمان زیادی را صرف رفت و آمد به کلینیک یا درمانگاه کنند. این مسئله به خصوص زمانی که بیمار کودک یا سالمند باشد، سخت‌تر است. به این منظور می‌تواند خدمات تزریق سرم در منزل آلفاطب استفاده کرد.

اکسیژن درمانی

برخی بیماران به خصوص بیماران تنفسی برای تنفس سالم نیاز به استفاده از اکسیژن دارند که گاهی اوقات این اکسیژن باید به طور تخصصی به زیر نظر پزشک مصرف شود. یکی از خدمات پزشکی در منزل نصب دستگاه اکسیژن و رسیدگی به وضعیت بیماری است که برای تنفس به اکسیژن نیاز دارد.

نوار قلب

از دیگر خدمات پزشکی در منزل می‌توان به گرفتن نوار قلب اشاره کرد. این مسئله به خصوص در میانسالانی که به این بیماری قلبی نیز مبتلا هستند، بسیار کمک کننده است.

نصب سوند و سونوگرافی

سونداژ یا نصب سوند عملی است که برای بیماران تازه جراحی شده به منظور راحتی انجام عمل ادرار انجام می‌گیرد. این کار برای آزار کمتر بیمار بهتر است، توسط یک پزشک و پرستار متخصص که با نحوه انجام آن آشنایی کامل دارد، انجام شود. این خدمت نیز از جمله خدماتی است، از طریق خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب انجام می‌شود، همچنین خدماتی مانند سونوگرافی و رادیولوژی برای بیماران خاصی که امکان حضور در بیمارستان یا مراکز درمانی را ندارند نیز انجام می‌گیرد.

خدمات پزشکی در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

هرچند تمام افراد در هر نوع سن و وضعیتی می‌توانند از خدمات پزشکی در منزل استفاده کنند، اما استفاده از این خدمات برای برخی از گروه‌های خاص مرسوم تر است.

بیماران آسیب دیده جسمی

بیمارانی که از نظر جسمی آسیب‌های خاصی دارند، مانند بیماران تصادفی که دچار شکستگی دست و پا شده اند و برای مدتی استراحت مطلق دارند، یا بیمارانی که به دلیل سکته مغزی یا سایر اتفاقات فلج شده اند و حضور در مراکز درمانی و بیرون از خانه برای آنها دشوار است، می‌توانند به منظور خدمات مختلف پزشکی، از خدمات در منزل استفاده کنند.

بیماران قلبی

وضعیت بیماران قلبی به گونه‌ای است که بهتر است، کمتر در معرض هوای آلوده و همچنین شلوغی محیط بیرون قرار گیرند. به خصوص در افراد مسن بیماری قلبی آنها در مرحله حاد و شدید است، این حضور باید به میزان کمتری اتفاق بیفتد، به همین دلیل خدمات پزشکی در منزل برای این گروه بسیار کمک کننده است.

خدمات پزشکی در منزل چه مزایایی دارد؟

استفاده از خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب مزایای زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به انجام سریع و فوری خدمات بدون نیاز به مراجعه به خارج از منزل اشاره کرد، همچنین خدمات انجام شده در منزل توسط شرکت آلفا طب با بهترین کیفیت انجام می‌شوند که از این نظر نیز بهتر است، مراجعه به بیمارستان یا درمانگاه می‌باشد. از دیگر مزایای استفاده از خدمات پزشکی در منزل، استفاده ایمن از انواع خدمات پزشکی برای بیماران با شرایط خاص است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code