شهرستان ها

خدمت به مردم با اخلاص انجام شود/ قرآن سند اصلی ضرورت حجاب است

شهرکرد- امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه خدمت به مردم باید با اخلاص انجام شود، گفت: دلخوش کردن بیمار، حفاظت از افراد ضعیف، معلول و درمانده ازجمله کارهای پسندیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: نیروی انتظامی موفقیتی را اخیراً در حوزه دستگیری سارقان کسب کرده است که تلاش آن‌ها در این حوزه قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه دل خوشکردن بیمار، حفاظت از افراد ضعیف، معلول و درمانده از بهترین کارهاست که جزو وظایف ذاتی سازمان بهزیستی محسوب می‌شود، عنوان کرد: انسان همیشه باید در حوزه خدمت به مردم انگیزه و نیت داشته باشند و اجازه ندهند این مهم تبدیل به یک روزمرگی شود.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه خدمت به مردم باید با اخلاص انجام شود، تصریح کرد: حجاب و عفاف یکی از مسائل مهم جامعه است که برخی افراد مدعی می‌شوند که این مهم در اسلام وجود ندارد.

حجت الاسلام فاطمی آیات قرآن را سند اصلی ضرورت حجاب برای انسان دانست و مطرح کرد: در دو آیه از قرآن به حجاب اشاره شده است.

وی با بیان اینکه در آیات سوره نور خداوند بانوان را به حجاب توصیه کرده است، گفت: در سوره احزاب خداوند به «جلباب» اشاره می‌کند و به پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: «ای پیامبر، به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند.»

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه «جلباب» همان چادر و سرانداز است، اعلام کرد: پوشش چادر و سرانداز در ملت‌های مختلف، متفاوت است و با یکدیگر فرق دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از بدی‌ها در زمان بی اعتنایی به پوشش به وجود می‌آید، مطرح کرد: همه افراد بی حجاب به طور قطع بی اعتقاد و بی ایمان نیستند بلکه این اشخاص بیشتر از افراد با حجاب در معرض گناه قرار دارند.

حجت الاسلام فاطمی عنوان کرد: خانواده‌ها باید بیش از همه مسئله حجاب و عفاف را به فرزندان خود آموزش دهند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا