خشم هیأت آمریکایی-صهیونیستی از مذاکرات مرزی

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

یک روزنامه لبنانی از بی نتیجه بودن تلاش هیأت های آمریکایی و صهیونیستی برای منحرف کردن مسیر مذاکرات مرزی با طرف لبنانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار با انتشار گزارشی در خصوص روند مذاکرات میان هیأت های لبنانی، آمریکایی و صهیونیستی در خصوص ترسیم مرزها، نوشت: بی نتیجه بودن تلاش های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منحرف کردن این مذاکرات و کشاندن آن به سمت دیگر مسائل، باعث شده تا خشم سفیر آمریکا در لبنان و هیأت صهیونیستی در ناقوره برانگیخته شود.

بر اساس این گزارش، هیأت های آمریکایی و صهیونیستی در جریان این مذاکرات بسیار تلاش می کنند تا باب مذاکره در خصوص دیگر مسائل میان بیروت و تل آویو گشوده شود اما هیأت مذاکره کننده لبنانی در یک خط مستقیم و مشخص حرکت می کند و از آن منحرف نمی شود.

در این گزارش آمده است: از همان ابتدا مشخص بود که هیأت صهیونیستی تنها به مذاکره بر سر ترسیم مرزها رضایت نمی دهد. بنابراین تمام تلاش خود را برای فتح باب در خصوص دیگر مسائل از جمله بالابردن سطح هیأت صهیونیستی از نظامی- فنی به سیاسی به کار گرفت.

به نظر می رسد بعد از اجرای ۲ دور از مذاکرات ترسیم مرزها، درخواست های هیأت لبنانی، طرف صهیونیستی و آمریکایی را به خشم آورده است چرا که بیروت از حقوق مرزی خود عقب نشینی نکرده و خواستار استیفای کامل آن است. در جریان این مذاکرات، هیأت لبنانی اعلام کرده است که باید کنترل کامل ۲ میدان گازی در دریای مدیترانه که در حال حاضر در اختیار رژیم صهیونیستی است به بیروت واگذار شود. این در خواست با درخواست ۱۰ سال قبل لبنان متفاوت است. همچنین هیأت لبنانی یک نقشه جدید ارائه داده که بر اساس آن مساحت درخواستی برای ترسیم مرزها هزار و ۴۳۰ کیلومتر افزایش یافته است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0