تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

خشکسالی موجب کاهش ۵۰۰ هزار تُنی تولید محصولات کشاورزی لرستان شد

  • 24 خرداد 1400 - 0:48

کوهدشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: خشکسالی در سال جاری ۴,۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد کرد و باعث کاهش ۵۰۰ هزار تنی تولید محصولات کشاورزی در استان شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم روز شنبه در دیدار با امام جمعه شهرستان کوهدشت با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: بروز پدیده خشکسالی در سال جاری ۴,۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد کرد و باعث کاهش ۵۰۰ هزار تنی تولید محصولات کشاورزی در استان شده است.

وی افزود: جمع‌بندی خسارات را به استانداری، مجمع نمایندگان استان و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده‌ایم و خواستار استمهال وام کشاورزان به مدت یک سال شده و نیز درخواست ما از دولت تهیه لوله و تانکر جهت تأمین آب مزارع و باغات خسارت دیده از خشکسالی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان یادآور شد: در همین راستا توسط وزارت جهاد کشاورزی مصوباتی ابلاغ شده است که بر اساس آن دام مازاد عشایر خریداری می‌شود تا از ضرر و زیان بیشتر آنان جلوگیری شود.

حسنی مقدم گفت: مشکل عمده بخش کشاورزی استان عدم تخصیص مناسب آب، سدسازی و اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان داری است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما استفاده از سرمایه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه بخش کشاورزی است که در این راستا با تشکیل ستاد سرمایه گذاری بخش خصوصی چند طرح توسط بخش خصوصی در دست اجرا بوده و یا در حال دریافت مجوز هستند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها