تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

خلف وعده شهرداری‌ها در پرداخت سهم ۳۰ درصد به کتابخانه‌های گیلان

  • 20 آبان 1399 - 17:47

رشت- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: هیچکدام از شهرداری‌ها به تعهدات خود در زمینه پرداخت ۳۰ درصد به اداره کل کتابخانه‌های گیلان عمل نکرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، پریسا کرمی عصر سه شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به عدم پرداخت ۳۰ درصد کمک شهرداری‌ها به این اداره کل، گفت: تا آبان ماه امسال هیچکدام از شهرداری‌ها به تعهدات خود در این زمینه عمل نکردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه این نهاد یک دستگاه فعال فرهنگی است، افزود: کمک‌های شهرداری به اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان باعث رفع نیازهای مخاطبان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی رشت تا خرداد ماه ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، افزود: قرار بود برای تجهیز قسمت‌های اداری این کتابخانه مبالغی پرداخت شود اما در کمیته برنامه‌ریزی هیچ مبلغی برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

کرمی با تأکید بر ضرورت استفاده از فعالیت فرهنگی سمن‌ها، اظهار کرد: قرار است روستای سقالکسار برای سال آینده به عنوان «روستای دوستدار کتاب» معرفی شود.

وی با بیان اینکه ماشین سیار قاصدک جز مصوبات استان قرار نمی‌گیرد، افزود: برای این موضوع مشکل اوراق مطرح می‌شود در حالی که می‌توان با اوراق نیز ماشین خریداری کرد اما بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته نمی‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: افتتاح دو باب کتابخانه، برگزاری محفل ادبی کودکان، طرح هفت روز هفت کتاب که به نحوه قرائت صحیح کتاب می‌پردازد، برگزاری کارگاه درباره فرزند پروری و مطالعه از طریق اسکایپ روم از جمله برنامه‌های هفته کتابخوانی است.

وی با اشاره به اینکه شبکه اجتماعی مثبت ۶۰ برای فعالیت‌های فرهنگی سالمندان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: در شهرستان آستارا مسابقه عکاسی و در منطقه آزاد نیز غرفه ویژه هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها