تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

خواب خوب خطر نارسایی قلبی را تا 42 درصد کاهش می دهد

  • 27 آبان 1399 - 10:10


نتایج یک بررسی مفصل علمی که در کشور انگلیس انجام شده نشان می دهد، خواب خوب و کافی شبانه خطر نارسایی قلبی را تا 42 درصد کاهش می دهد.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، پژوهش تازه ای که با هدف بررسی کیفیت خواب در انگلیس صورت گرفته حاکیست تلاش برای بهبود کیفیت خواب حتی به بیمارانی که با مشکلات و بیماری های دیگری دست و پنجه نرم می کنند نیز امکان می دهد تا شرایط سلامت خود را بهبود ببخشند.

تا به حال تحقیقات زیادی در مورد ارتباط خواب بی کیفیت با بیماری انسان ها صورت گرفته، اما این بار تلاش شده تا جنبه های گوناگون این موضوع با دقت و کیفیت بیشتری بررسی شود و از همین رو کیفیت خواب بیش از 408 هزار نفر در انگلیس مورد بررسی قرار گرفته است.

برای افزایش دقت بررسی های انجام شده در این زمینه به نکاتی مانند مدت زمان خواب، بی خوابی، مقدار خروپف کردن و سحرخیزی زودهنگام توجه شده است. در مجموع افرادی که با مشکلات مختلف مربوط به بی خوابی دست به گریبان هستند، تا 42 درصد بیشتر به انواع مشکلات قلبی و از جمله سکته قلبی مبتلا می شوند.

محققان می گویند البته برخی عوامل دیگر نیز احتمال نارسایی های قلبی را افزایش می دهد که از جمله آنها می توان به سابقه بیماری های قلبی دیگر، مشکلات ژنتیکی، دیابت و فشار خون بالا اشاره کرد.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها