تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

خوزستانی‌ها ۱۹ میلیارد تومان فطریه پرداخت کردند

  • 28 اردیبهشت 1400 - 0:44

اهواز- مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: امسال ۱۹ میلیارد تومان فطریه توسط مردم این استان برای رفع مشکل نیازمندان به کمیته امداد پرداخت شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال شیبه عصر دوشنبه در گفتگویی رسانه‌ای درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: بر اساس اعلام شورای زکات، مردم خوزستانی تاکنون در عید فطر امسال ۱۹ میلیارد تومان فطریه و کفاره خود را با نیت رفع بخشی از مشکل نیازمندان و محرومان به پایگاه‌های این نهاد پرداخت کردند.

وی تشریح کرد: از مجموع مبالغ پرداخت شده، ۱۵ میلیارد تومان فطریه عام، دو میلیارد تومان فطریه سادات، یک میلیارد تومان غیر عمد و یک میلیارد تومان عمد کفارات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان تأکید کرد: وجوه جمع‌آوری‌شده هر منطقه در روزهای عید و با همکاری هیئت امنای مساجد و بلافاصله میان افراد شناسایی شده و واجد شرایط، با اولویت زنان سرپرست خانوار، بیماران صعب‌العلاج و سالمندان توزیع شد.

شیبه یادآور شد: سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان زکات فطریه در پایگاه‌های کمیته امداد در خوزستان جمع آوری و به حساب افراد تحت حمایت واریز شد که نسبت به امسال ۵۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان خبر داد: امسال یک هزار و ۱۸۰ پایگاه ثابت و سیار شورای زکات در دفاتر امداد مراکز نیکوکاری و مساجد سراسر استان برای جمع آوری فطریه تدارک دیده شد؛ همچنین از پایگاه‌های اینترنتی نیز زکات فطریه جمع آوری شد.

شیبه افزود: فطریه جمع‌آوری‌شده از هر منطقه در همان منطقه برای کمک هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن و اشتغال افراد نیازمند تقدیم نیازمندان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: مردم می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را با تحویل به دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری و کمک‌های نقدی خود را از طریق پرداخت‌های نوین و با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶۱۵۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه به دست نیازمندان برسانند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها