شهرستان ها

دادرسی الکترونیک و آنلاین در خراسان جنوبی افزایش می‌یابد

بیرجند- رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: افزایش دادرسی الکترونیک و آنلاین و کاهش ورودی پرونده ها از برنامه‌های دادگستری استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد صبح یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در دوران مدیریت جدید دادگستری کل خراسان‌جنوبی گسترش دادگاه‌های الکترونیک و آنلاین است.

رئیس کل جدید خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه امیدواریم با تحقق سند تحول قوه قضائیه در نهایت رضایت مردم به عنوان ولی نعمتان خود را به دست بیاوریم، بیان‌کرد: تکریم مراجعین و ارباب رجوع از دیگر برنامه‌ها در دادگستری خراسان جنوبی است.

موحدی راد با تأکید بر اینکه باید در راستای کاهش اطاله دادرسی برنامه‌ریزی داشته باشیم، بیان کرد: گاه در دادگاه رأی به نفع فرد صادر شده اما به واسطه اطاله دادرسی رضایت کافی و کامل از روند رسیدگی به پرونده‌اش ندارد.

وی گفت: همچنین زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که این میزان حجم ورودی پرونده‌های ما به دادگستری باشد و از این جهت با همکاری همه دستگاه‌ها باید نسبت به کاهش ورودی پرونده‌ها اقدام کنیم.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به اصل شخصی بودن مجازات‌ها و کاهش جمعیت زندان‌ها، اظهار کرد: با این وجود گاه فردی که به زندان می‌رود به واسطه برخی از مسائل حتی خانواده و فرزندان او نیز آسیب می‌بینند.

موحدی راد با اشاره به ضرورت استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، تعلیق در صدور حکم، آزادی مشروط و ارفاق‌های قانونی گفت: صدور آرای متقن از دیگر مواردی است که در دوران مدیریت جدید باید مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هشت درصد آرا در خراسان جنوبی به مرحله تجدید نظر می‌رود، یادآور شد: اما با تفهیم و توضیح برخی از مسائل می‌توانیم این مقدار را کاهش دهیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا