دانش و فناوری

دانشجوها کارنامه فرهنگی می گیرند/ دیده شدن آثار دانشجویی در فضای حرفه ای با مشارکت در جشنواره ها


مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: صدور کارنامه فرهنگی برای دانشجوها در دبیرخانه دانشگاه های مناطق 10 گانه به صورت دستور جلسه ابلاغ شده و در حال پیگیری است.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد هادی عسگری مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) که به صورت مجازی برگزار شد، اظهارداشت: با تصمیم مشترک معاونت فرهنگی وزارت علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر، قرار است با رویکرد فعالانه نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) را برگزار کنیم و امیدواریم تلاش های فعالانه دانشجوهای عضو کانون های مربوط بتواند برای پیشگیری از شروع آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر موثر باشد.

رئیس نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) ادامه داد: اگر دانشجوهای فرهیخته میدان دار آثار هنری شوند نتیجه بهتری حاصل می شود که ماحصل جشنواره ها اصلاح خلقیات ناپسند است. 

*جوایز جشنواره فعلا اعلام نشد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره ابعاد بین المللی این جشنواره، گفت: جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) در آینده باید بین المللی شود.

رئیس نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) در پاسخ به سوال خبرنگار فارس از اعلام مبلغ جوایز جشنواره خودداری کرد و گفت: اگرچه مبالغی به عنوان حق الزحمه و جوایز در نظر گرفته شده است اما در مجموع هدف اصلی جشنواره های هنری و این چنینی فراهم کردن زمینه دیده شدن آثار در فضای حرفه ای است.

*دانشجوها کارنامه فرهنگی می گیرند

مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در آینده دانشجوها کارنامه فرهنگی می گیرند، گفت: صدور کارنامه فرهنگی برای دانشجوها در دبیرخانه مناطق 10 گانه به صورت دستور جلسه ابلاغ شده و در حال پیگیری است و امیداریم در ابتدای ترم آینده بتوانیم به روش جامعی در این باره برسیم.

به گزارش فارس، نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) 5 تا 8 آبان به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا