تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

دانشجویان همه مقاطع تحصیلی وام ودیعه مسکن می گیرند/ پرداخت بالاترین مبلغ کمک هزینه تامین مسکن در تهران

  • 17 آبان 1399 - 7:06


محدودیت مقطع تحصیلی برای دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی حذف شد و در نیم سال جاری این وام به دانشجویان متاهل در همه مقاطع تحصیلی پرداخت می شود. مبلغ وام در شهر تهران و کلان شهرها بیشتر از سایر شهرها است.


به گزارش خبرنگار آموزش خبرگزاری فارس، مسکن یکی از نیازهای اصلی جوانان هر جامعه است که این روزها تامین آن سخت تر از همیشه شده است.

بخشی از دوران جوانی در دانشگاه می گذرد و در این ایام با همه سرشلوغی ها و کاستی ها، گاهی برخی از دانشجوها شرایط مساعدی برای ازدواج پیدا می کنند که در صورت فراهم بودن مسکن می توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

از این رو است که تامین مسکن برای دانشجویان متاهل به صورت واگذاری خوابگاه متاهلی یا ارائه کمک هزینه برای اجاره مسکن مستقل جزء سیاست های دولت ها است.

در نیم سال جاری هم دانشجویان می توانند از منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای همه مقاطع تحصیلی وام ودیعه مسکن دریافت کنند که شرایط دریافت این وام نسبت به گذشته به مراتب بهتر شده است.

*شرایط وام ودیعه مسکن دانشجویی در نیم سال جاری تسهیل شد

 الیاس منیری معاون دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی در گفت وگو با خبرنگار فارس از تسهیل شرایط وام ودیعه مسکن دانشجویی در نیم سال جاری و همچنین افزایش مبلغ این وام خبر داد.

وی توضیح داد: در نیم سال جاری مبلغ وام افزایش خوبی داشته است؛ همچنین محدودیت مقطع تحصیلی برای دانشجویان متقاضی وام ودیعه مسکن حذف شده است؛ علاوه بر این به تعداد شهرهای مشمول کلان شهرها هم اضافه شده است.

منیری یادآور شد: مبلغ وام تحصیلی دانشجویی در گذشته بسته به شهر مورد تقاضا و مقطع تحصیلی دانشجوی متقاضی متفاوت بود. 

*وام ودیعه مسکن مخصوص دانشجویان متاهل است

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این باره تاکید کرد: وام ودیعه مسکن دانشجویی مخصوص دانشجویان متاهل است.

وی افزود: وام های دانشجویی به همه دانشجویان تعلق می گیرد اما به دانشجوهای شاغل که درآمد دارند یا دانشجوهایی که بورسیه وام تعلق نمی گیرد.

مطیعی با اشاره به افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی، یادآور شد: باوجود افزایش  مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی در نیم سال جاری به دلیل افزایش قیمت ها می دانیم که این وام نمی تواند نیاز دانشجویان متاهل به مسکن را به طور کامل برطرف کند اما ما هم به دلیل محدودیت منابع مالی صندوق رفاه دانشجویان، امکان کمک بیشتری نداریم.

در این باره این ویدئو را مشاهده کنید:

*جزئیات شرایط پرداخت وام ودیعه مسکن دانشجویی

پس از اطلاع از تغییرات شرایط ارائه وام ودیعه مسکن دانشجویی، جزئیات جدید این وام را هم از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم جویا شده ایم.

در پیگیری جزئیات ارائه این وام دانشجویی اعلام شد که این وام یک‌بار در طول هر مقطع پرداخت می شود.

وام ودیعه مسکن بسته به شهر مورد تقاضا متفاوت است و در شهر تهران و کلان شهرها بیشتر از سایر شهرها در نظر گرفته شده است.

وام ودیعه مسکن در نیم سال جاری در شهر تهران 250.000.000 ریال، در کلان‌شهرها 200.000.000 ریال و در سایر شهرها 150.000.000 است.

کلان شهرها شامل اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم و کرمانشاه می شوند.

*دانشجویان همه مقاطع تحصیلی وام ودیعه مسکن می گیرند

وام ودیعه مسکن به همه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جدید فقط از طریق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت می‌شود.
دانشجویان شاغل به تحصیل بهره‌مند از ودیعه مسکن منابع صندوق در مقطع تحصیلی نمی‌توانند از وام مسکن منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استفاده کنند.

ثبت نام برای دریافت ودیعه مسکن از منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران از 17 آبان ماه آغاز می شود و تا 15 دی ماه ادامه دارد.

این وام به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای پرداخت می شود.

برای دریافت این وام، دانشجوی متقاضی باید متاهل، فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره‌نامه (دارای کد رهگیری) باشند.
همچنین به آخرین نیم‌سال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی‌گیرد.
علاوه بر این، در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آنها می‌تواند از وام مسکن بهره‌مند شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها