تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

دانشگاه ادیان و مذاهب مظهر وحدت در جامعه است

  • 12 آبان 1399 - 10:45

زاهدان- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاه ادیان و مذاهب مظهر وحدت در جامعه است گفت: این دانشگاه باید ازلحاظ علمی دارای سطح بالایی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار سید محمد حسینی رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور، اظهار داشت: کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی کاری بسیار مهم و دارای آثار و برکات فروانی است.

امام‌جمعه زاهدان افزود: یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در موفقیت کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی اعتقاد به کار می‌باشد به‌گونه‌ای که نهایت تلاش خود را برای ارتباط گیری با مذاهب مختلف به‌کارگیرند.

وی رعایت انصاف را دومین عامل موفقیت در کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی دانست و عنوان کرد: انصاف از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در جذب افراد به‌سوی خود است و باید در زمینه‌های مختلف کار، خود را به‌جای طرف مقابل قرار دهیم و انتظار نداشته باشیم که افرادی با مذاهب مختلف دیدگاه و اعتقادات یکسان داشته باشند.

نمایندهمقام معظم رهبری&o=on”> مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: صداقت در گفتار و رفتار از دیگر لوازم کار در دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی است که اگر بین گفتار و رفتار، اختلافی وجود داشته باشد باعث سو ظن و تشویش اذهان عمومی نسبت به‌نظام خواهد شد.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی، دانشگاه ادیان و مذاهب را مظهر وحدت در جامعه دانست و ادامه داد: دانشگاه ادیان و مذاهب باید ازلحاظ علمی دارای سطح بالایی باشد که این موضوع تأثیر زیادی بر استقبال دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه خواهد داشت.

آیت‌الله محامی با اشاره به این موضوع که دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی باید از مذاهب مختلف باشند اظهار داشت: ضرورت دارد تا علاوه بر پذیرش دانشجویان از کشورهای همسایه با مذاهب مختلف، از پیروان ادیان و مذاهب در کادر مدیریتی و اعضای هیئت‌علمی نیز بهره گرفت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها