ورزش

درخشان: ویژگی‌های یک تیم قهرمان در پرسپولیس امسال وجود نداشت/ کادرفنی تمرکزش را بیشتر از مسائل فنی روی حواشی گذاشته بود

سرمربی اسبق پرسپولیس از دلایل ناکامی این تیم در کسب عنوان قهرمانی صحبت کرد.


به گزارش ایلنا، حمید درخشان سرمربی جدید تیم سایپا و کارشناس فوتبال در گفتگویی با برنامه “صبح و ورزش” شبکه رادیویی ورزش در خصوص بازی شب گذشته سپاهان و پرسپولیس اظهار داشت: یک تیم برای قهرمانی فاکتورهایی را نیاز دارد که باید آن‌ها را از ابتدای فصل داشته باشد. وقتی یکسری از بازیکنان خوب را از دست می‌دهید یک خلائی برای تیم به وجود می‌آید. برای پر کردن این خلا حتما باید بازیکنانی را در نظر گرفته و خریداری کنید که بتوانند جایگزین خوبی برای بازیکنان از دست رفته باشند. این فراز و نشیب و خلاء در بخش مدیریتی تیم پرسپولیس، جابه‌جایی مدیرعامل و خریداری بازیکنان جدید که نسبت به بازیکنان از دست رفته از کیفیت خوبی برخوردار نبودند از مشکلات عمده این تیم به شمار می‌رود. وقتی بازیکنانی خریداری می‌شوند که به لحاظ کیفیتی خیلی سطح مناسبی نداشته و تا زمان هماهنگ شدن آنان، فرصت را از دست داده و عدم هماهنگی باعث می‌شود که روند خوبی را طی نکنند.

وی افزود: تیم از ابتدای فصل تغییرات مختلفی را در بازیکن و خط دفاعی داشته است. به گونه‌ای که ما خط دفاعی ثابتی را تا پایان لیگ پیدا نکردیم. حتی خریدهای انجام شده، پاسخگوی خواسته‌های کادر فنی و تیم نبودند. بازیکنان نوسانات زیادی را از جمله عدم کیفیت و هماهنگی داشتند که نمی‌توانستند کیفیت خوبی را ارائه دهند تا به تیم کمک کند.

درخشان با اشاره به خط جلوی پرسپولیس خاطرنشان کرد: میانگین گل‌هایی که برای این تیم در خط زده شد حدود ۱۳ تا ۱۴ گل بود. برای چنین تیمی که خواهان قهرمانی است این آمار خوبی نیست. دروازه‌بان تیم پرسپولیس امسال فصل خوبی را سپری نکرد و گل‌هایی را خورد که اصلا غیر قابل باور بود. این هم مساله بزرگ و مهمی است چرا که وقتی تیمی خیلی خوب بازی می‌کند ولی خط حمله نتواند خوب گل بزند و شما را جلو اندازد، مطمئنا فاصله شما نسبت به قهرمانی دور خواهد شد. من فکر می‌کنم این‌ها دلایلی است که باعث شکست پرسپولیس و مانع از قهرمانی این تیم شد.

سرمربی سایپا در پاسخ به این سوال که آیا از ابتدای فصل تاکنون تشکیلات و سیستمی بوده که بتواند در این باشگاه آسیب‌شناسی کند، گفت: من به صراحت می‌گویم که چنین سیستمی وجود ندارد. تیم پرسپولیس امسال خیلی خوب بازی نکرد. این خوب بازی نکردن به دلیل عدم هماهنگی تیم بود. به نظر من به حدی کادر فنی تیم خودش را درگیر مسائل حاشیه‌ای و بیرونی کرده است که منجر به به عدم تمرکز خود و تیم شده است. کادر فنی هم وقتی به سمت اینگونه مسائل می‌رود، تمرکزش را از دست داده و نمی‌تواند خوب جابه‌جایی نماید. همین امر باعث آن می‌شود که آن ناهماهنگی و خوب بازی نکردن به چشم دیده شود.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا