تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

درخواست اتحادیه عرب برای مداخله فوری جهت نجات اسرای فلسطینی

  • 21 آبان 1399 - 16:52


پس از آنکه یک اسیر فلسطینی در نتیجه اهمال پزشکی زندانبانان صهیونیست به شهادت رسید، اتحادیه عرب خواستار مداخله فوری برای حمایت از اسرای در بند رژیم صهیونیستی شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اتحادیه عرب امروز (چهارشنبه) سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری را به مداخله فوری و انجام مسؤولیت‌ها و وظایف خود در اجرای اصول و قوانین مربوط به حمایت از اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی فراخواند.

«سعید ابوعلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین در این خصوص گفت، شهادت اسیر مبتلا به سرطان «کمال ابووعر» در نتیجه اهمال پزشکی رژیم صهیونیستی یک جنایت جدید است که به مجموعه جنایت‌های این رژیم افزوده شد.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، وی افزود، جهان تنها نباید به محکوم کردن این جنایت کفایت کند بلکه سازمان‌های حقوق بشری و نهادهای قضایی بین‌المللی باید به مسؤولیت‌های خود در حمایت از اسرا و بازخواست رژیم صهیونیستی عمل کنند.

ابو وعر مبتلا به سرطان بود و از زمان شیوع کرونا در زندان‌های رژیم اشغالگر، مسئولان این رژیم به درخواست‌های مکرر مبنی بر آزادی این اسیر و دیگر اسرای بیمار یا سالخورده بی‌اعتنا بودند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها