تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

درخواست عربستان از حریری علیه حزب الله

  • 05 آبان 1399 - 15:12

روند تشکیل کابینه در لبنان و بررسی احتمال موفقیت یا عدم موفقیت نخست وزیر مکلف در این مسیر مهمترین محوری بود که رسانه های لبنانی طی ۲۴ ساعت گذشته به آن پرداختند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: رسانه های لبنانی و سوری طی ۲۴ ساعت گذشته به مسائل مختلفی از جمله روند تشکیل کابینه در لبنان پرداختند.

در همین خصوص روزنامه الاخبار لبنان نوشت: امیدواری برای تشکیل سریع دولت؛ تنها مساله باقیمانده نحوه حضور وزیران مسیحی در کابینه است.

روزنامه النهار لبنان گزارش داد: گفتگوهای محرمانه حریری و عون؛ روزهای سرنوشت ساز برای تولد دولت.

روزنامه الجمهوریه نیز نوشت: دولت ظرف روزهای آینده تشکیل می شود وگرنه وارد یک چاه عمیق می شویم؛ خواسته های احزاب در انتظار پاسخ حریری.

روزنامه نداء الوطن لبنان نیز این تیتر را برای خود انتخاب کرد: حریری با افعی ها می رقصد؛ آیا برای بار سوم گَزیده می شود؟

این روزنامه همچنین به خواسته ریاض از حریری اشاره کرد: نبود نماینده حزب الله در دولت و نبود معادله «ملت، ارتش و مقاومت» در بیانیه دولت.

تارنمای لبنان ۲۴ نیز نوشت: جریان ملی آزاد به رهبری باسیل موضع خود را تغییر می دهد و در دولت بعدی حضور خواهد داشت.

روزنامه الاخبار در خصوص آوارگان سوری نوشت: احتمال دارد کنفرانس بین المللی پناهجویان سوری (۱۱ و ۱۲ نوامبر) به تعویق بیفتد و از دمشق به آستانه منتقل شود.

روزنامه تشرین سوریه نیز در خصوص توئیت اخیر دونالد ترامپ نوشت: توئیت اخیر ترامپ درباره احتمال زنده بودن اسامه بن لادن نه یک لغزش زبان بلکه پرده برداشتن از یک واقعیت بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها