تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

دردسر جدید اوپک/ لیبی تولید نفت خود را افزایش می‌دهد

  • 06 آبان 1399 - 21:28

در شرایطی که تقاضای نفت رو به افول است و عرضه مازاد بازارها را تحت فشار قرار داده، افزایش تولید لیبی به دردسر جدیدی برای اوپک که به دنبال تقویت قیمت‌های نفت است تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، لیبی به تازگی با امضای آتش‌بس بین گروه‌های متخاصم خود توانسته است تولید نفت این کشور را دوباره احیا کند اما در شرایطی که تقاضای نفت رو به افول است و عرضه مازاد بازارها را تحت فشار قرار داده، افزایش تولید لیبی به دردسر جدیدی برای اوپک که به دنبال تقویت قیمت‌های نفت است تبدیل شده است.

شرکت ملی نفت لیبی تخمین می‌زند که میزان تولید نفت خام این کشور از ۵۰۰ هزار بشکه در روز فعلی، ظرف ۱ ماه به ۱ میلیون بشکه در روز تبدیل شود که این از آن‌چه تحلیل‌گران بازار پیش‌بینی می‌کردند خیلی بیشتر است.

قیمت‌های نفت همچنان به شدت پایین هستند و قیمت بنچ‌مارک بین‌المللی نفت خام، برنت، تا به این جای سال ۳۳ درصد سقوط کرده است.

این در حالی اتفاق می‌افتد که موج جدید کرونا در آمریکا و اروپا چشم‌انداز تقاضای نفت را تیره و تار کرده و فشار زیادی به اوپک برای بالا نگاه داشتن قیمت‌ها وارده کرده است. حالا افزایش عرضه نفت از سوی لیبی هم شرایط را برای این گروه سخت‌تر کرده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها