تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

درگیری میان نیروهای پیشمرگه و «پ ک ک» در شمال عراق

  • 14 آبان 1399 - 15:23

برخی منابع کُردی در استان دهوک در شمال عراق از درگیری میان نیروهای پیشمرگه وابسته به اقلیم کردستان عراق و پ ک ک خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، برخی منابع کُردی در استان دهوک در شمال عراق از درگیری میان نیروهای پیشمرگه وابسته به اقلیم کردستان عراق و پ ک ک خبر دادند.

الند امیر رئیس ناحیه جمانکی در استان دهوک امروز چهارشنبه در اظهار نظری بیان کرد: شماری از افراد پ ک ک صبح امروز به نیروهای پیشمرگه یورش بردند که بر اثر آن سه نفر از نیروهای آنها زخمی شدند.

وی افزود: اوضاع امنیتی بحرانی است و تبادل آتش میان طرفین ادامه دارد.

این در حالی است که برخی منابع رسانه ای کُردی از انفجار یک بمب کارگذاشته شده پ.ک.ک، در بخش چمانکی از توابع آمیدی، واقع در استان دهوک اقلیم کردستان عراق خبر داده و اعلام کرده اند که بر اثر این انفجار یک نفر از نیروهای پیشمرگه اقلیم در این منطقه که عمدتا از نیروهای حزب دموکرات اقلیم کردستان عراق  هستند، کشته و شماری دیگر از این نیروها زخمی شده اند.

گفتنی است که مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق قبلا با انتشار نامه ای ، درباره وخامت اوضاع در مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق در نتیجه درگیری میان ارتش ترکیه و نیروهای پ.ک.ک هشدار داده و از پ ک ک خواسته بود که برای جلوگیری از افزایش نزاع و بازگشت امور به حالت عادی، به اشغال این مناطق پایان دهد.

در این نامه آمده است: به دنبال آغاز حملات داعش، نیروهای پیشمرگه با رها کردن بسیاری از مناطق مرزی به جنگ با این تشکیلات تروریستی رفتند؛ اما از آن زمان و به جای کمک به اقلیم ، نیروهای پ.ک.ک ، سلطه خود را به جای نیروهای اقلیم بر این مناطق تحمیل کرده و مانع بازگشت شهروندان به روستاهایشان و بازسازی آنها شده و از کسانی که به منطقه بازمی گشتند، باج می گرفتند. بی تردید این اقدامات مقبول نیست و موضع گیری های را با رفتار می توان اثبات کرد نه با گفتار. از این رو باید به یاد داشته باشند که در ابتدای فعالیت هایشان، همه انواع کمک ها را در اختیار آنها گذاشتیم؛ اما آنها برعکس تعامل کردند و پس از آن، در چند مرحله با ما درگیر شدند و در نتیجه همه طرف ها متضرر شدند. مناطقی که پ.ک.ک به کنترل خودش درآورده است باید به کنترل نیروهای اقلیم بازگردد و نیروهای این حزب باید همه مناطقی را که با نیروی سلاح به اشغال درآورده اند و به منشأ نگرانی شهروندان اقلیم تبدیل شده اند ترک کنند. زیرا دهها روستا در اقلیم وجود دارند که به علت حضور نیروهای پ.ک.ک بازسازی نشده و به صحنه جنگ و درگیری تبدیل شده اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها