تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

درگیری «پ ک ک» با نیروهای اقلیم کردستان عراق

  • 16 آبان 1399 - 11:40

منابع کُردی از درگیری مجدد میان نیروهای وابسته به اقلیم کردستان عراق با افراد پ ک ک در استان دهوک در شمال عراق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت باس نیوز نزدیک به حزب دموکرات کردستان عراق از درگیری مجدد میان نیروهای وابسته به اقلیم و افراد پ ک ک در استان دهوک در شمال عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، حمله مذکور در استان دهوک اقلیم و در حالی که نیروهای حفاظتی چاه های نفت، موسوم به پلیس نفت اقلیم کردستان عراق، در حال انجام وظیفه بوده اند؛ روی داده است.

این حمله تلفاتی به دنبال نداشته است.

گفتنی است که طی هفته های گذشته درگیری هایی میان حزب دموکرات کردستان عراق و پ.ک.ک، روی داده است و مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان عراق، پ.ک.ک، را عامل ویرانی و ناامنی در اقلیم دانسته و خواستار خروج این نیروها از اقلیم شد.

از سوی دیگر روز چهارشنبه ۱۴ آبان / ۴ نوامبر، انفجار یک بمب کارگذاشته شده پ.ک.ک، در بخش چمانکی از توابع آمیدی، واقع در استان دهوک اقلیم کردستان عراق، نیروهای پیشمرگه اقلیم را که در این منطقه عمدتاً از نیروهای حزب دموکرات کردستان عراق هستند؛ هدف قرار داده و دو افسر پیشمرگه در این انفجار مجروح شده و یک افسر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

در همین حال منابع وابسته به اقلیم کردستان عراق اخیرا اعلام کردند که خط لوله انتقال نفت اقلیم که هفته گذشته توسط شاخه نظامی پ.ک.ک، منفجر شده بود، هنوز تعمیر نشده و انفجار این خط لوله و توقف صادرات نفت، روزانه ۱۰ میلیون دلار زیان اقتصادی را برای اقلیم به همراه دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها