تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

در برابر متجاوزین از جنگنده ای اف ۱۶ ترکیه استفاده می کنیم

  • 05 آبان 1399 - 12:56

رئیس جمهور آذربایجان امروز اعلام کرد که باکو برای دفع هر نوع تجاوزی به خاک این کشور از جنگنده های اف ۱۶ ترکیه استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان اعلام کرد که باکو برای دفع هر نوع تجاوزی به خاک این کشور از جنگنده های اف ۱۶ ترکیه استفاده می کند.

این وضعیت در حالی است که صبح امروز برای سومین بار آذربایجان و ارمنستان با برقراری آتش بس در قره باغ موافقت کردند اما ساعتی بعد از اجرای این آتش بس مجددا آن را نقض کردند. 

در همین رابطه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ساعاتی بعد از اعلام آتش بس سوم در قره باغ، نیروهای مسلح ارمنستان را به نقض آن متهم کرد.

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد: به رغم اعلام آتش‌بس انسانی جدید در ساعت ۸ صبح روز ۲۶ اکتبر، نیروهای مسلح ارمنستان یک بار دیگر توافق به دست آمده را نقض کردند.

از طرف دیگر، وزارت دفاع ارمنستان طرف آذربایجانی را در جهت شمال شرقی خط تماس در منطقه قره‌باغ کوهستانی به نقض آتش‌بس متهم کرد.

«شوشان استپانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد: در نقض آشکار توافق آتش‌بس بشردوستانه که در آمریکا منعقد شد، طرف آذربایجانی آتش توپخانه‌ای را بر مواضع آرتساخ (جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی) در جهت شمال شرق خط تماس گشود.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مشترک با روسیه و فرانسه، از توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای آتش‌بس انسانی خبر داده بود.

دور جدید درگیری‌های نظامی ارمنستان و آذربایجان از تاریخ ششم مهر آغاز شده و تا کنون سه بار طرفین با برقراری آتش بس موافقت کرده اند اما هر سه بار این آتش بس از سوی هر دو طرف نقض شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها