تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

در دیدار با نخست‌وزیر رومانی| اعلام آمادگی «عباس» برای مذاکره

  • 15 آبان 1399 - 9:04


رئیس تشکیلات خودگردان طی دیداری که با نخست‌وزیر رومانی در رام‌الله داشت بار دیگر برای مذاکره با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لودویک اوربان» نخست‌وزریر رومانی که به رام‌الله سفر کرده با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان و «محمد اشتیه» نخست‌وزیر این نهاد دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، در این دیدار مسایل مشترک دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی شد و عباس ابراز امیدواری کرد که دیدار مذکور در تقویت روابط دوجانبه و راه‌های همکاری در تمامی زمینه‌ها مفید واقع شود.

رئیس تشکیلات خودگردان بار دیگر بر آمادگی برای مذاکرات بر اساس مشروعیت بین‌الملل و تحت نظارت کمیته چهارجانبه صلح و نیز برگزاری نشست بین‌المللی صلح تأکید کرد.

وی همچنین از مواضع رومانی در تحقق صلح بر اساس راهکاری دو دولتی قدردانی کرد.

نخست‌وزیر رومانی هم بر تقویت همکاری در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد و گفت، موضع رومانی در تحقق صلح بر اساس مراجع اتحادیه اروپا و قانون بین‌الملل ثابت است.

دیدار اوربان با «محمد اشتیه»

اوربان پس از عباس با «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، در این دیدار نیز درباره روابط دو جانبه و امکان تقویت همکاری اقتصادی و آکادمیک و نیز نقش اتحادیه اروپا در راهکار دو دولتی و حمایت از قانون بین‌الملل بررسی شد.  

اشتیه پس از این دیدار اعلام کرد که اوربان را در جریان سیاست‌های استعماری رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی و شهرک‌سازی‌های گسترده قرار داده و امیدوار است که اتحادیه اروپا جلوی ادامه این سیاست‌ها را بگیرد.

 

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها