تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

در زمینه ترسیم مرزهای دریایی تسلیم باج‌خواهی‌ «تل‌آویو» نمی‌شویم

  • 24 فروردین 1400 - 11:25

رئیس جمهور لبنان با اشاره به شرط و شروط رژیم صهیونیستی در زمینه ترسیم مرزهای دریایی، تأکید کرد: در این زمینه هرگز تسلیم باج خواهی های تل آویو نخواهیم شد.

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الأخبار، شماری از شخصیت‌های لبنانی به تازگی دیداری با «میشل عون» رئیس جمهور این کشور داشته اند. عون در این دیدار سخنانی را در خصوص مسأله ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی مطرح کرده است.

بر اساس این گزارش، عون با اشاره به شرط و شروط رژیم صهیونیستی در زمینه ترسیم مرزهای دریایی با لبنان، گفته است: در این زمینه هرگز تسلیم باج خواهی‌های اسرائیل نخواهیم شد و شروط آن را نخواهیم پذیرفت.

رئیس جمهور لبنان در ادامه یادآور شده است: تأکید ما این است که منافع ملی لبنان باید محقق شود. هرگونه توافق با تل آویو در خصوص ترسیم مرزهای دریایی در چارچوب حاکمیت ملی لبنان صورت خواهد پذیرفت.

میشل عون همچنین گفت: این روش اسرائیلی هاست که یا با مطرح کردن شرط و شروط مذاکره کنند و یا مذاکره را متوقف سازند. به هر حال، ما اجازه نمی‌دهیم که تل آویو شروط خود را به لبنان تحمیل کند.

گفتنی است، چندی پیش بود که مذاکرات غیرمستقیم میان لبنان و رژیم صهیونیستی به منظور ترسیم مرزهای دریایی میان دو طرف آغاز شد اما به دلیل کارشکنی‌ صهیونیست‌ها و طرح شروط عجیب و غریب توسط آنها، مذاکرات به حالت تعلیق درآمد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها