تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

در کمترین زمان ترکی استانبولی صحبت کنید

  • 26 فروردین 1400 - 3:23

آموزش زبان ترکی استانبولی در انتظار شما است؛ چه آنهایی که نمی دانند و چه آنهایی که علاقه مند به مکالمه آزاد هستند تا زبان خود را بیشتر تقویت کنند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با آموزش لغات ترکی استانبولی آغاز می‌کنیم. در پایان هم با گنجینه‌ای کامل از هم جدا خواهیم شد اما این دوره را از یاد نمی بریم. پس با شمارش معکوس آغاز می‌کنیم که بهترین را با بهترین‌ها آغاز نمائیم.

اوچ، ایکی، بیر

آموزش زبان ترکی استانبولی مبتدی‌ها آغاز شد

مکتب خونه دوباره با برگزاری دوره‌های جذاب خود، علاقه مندان به یادگیری زبان را به سایت خود جلب نمود. آموزش ترکی استانبولی در کنار آموزش‌های کاربردی دیگر، لذت یادگیری را دو چندان نموده است. در کمتر از یک فصل حتی مبتدی‌ها نیز به سطح خوبی خواهند رسید. زبان ترکی استانبولی در ابتدا به زبان فارسی نزدیک بوده است. لذا آموزش زبان ترکی استانبولی برای فارسی زبانان می‌تواند مطلوب و آسان باشد. به خصوص این که مکتب خونه با استفاده از اساتید برجسته توانسته است تا دوره‌های مفیدی را طراحی نماید.

لغات ترکی را با هم بیاموزیم

در این بخش چند لغت روزمره را با هم مرور می‌نمائیم که در آموزش ترکی استانبولی پر کاربرد بوده و مورد استفاده خواهد بود. برای آشنایی بیشتر در این خصوص و آموزش‌های بیشتر به سایت مکتب خونه مراجعه نمائید و در دوره آموزش ترکی استانبولی فاطمه عصری پور شرکت نمائید. این دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در ۶۰ روز است. در کمترین زبان ممکن می‌توانید زبان ترکی استانبولی خود را تقویت نمائید.

سلام مَرحَبا

صبح بخیر گونون آیدین

عصر بخیر ای آکشام

شب بخیر ای گَجَِلَر

روز خوبی بود بوگون

لطفاً لطفاً

صبحانه کَهوَلتی

نهار اّّّگِل یِمِگی

شام آکشام یِمِگی

برای آموزش ترکی استانبولی به مکتب خونه مراجعه نمائید و آموزش ترکی استانبولی فاطمه عصری پور را انتخاب نمائید. در بالا فقط چند کلمه ابتدایی را مرور کردیم. مکتب خونه آموزش زبان ترکی استانبولی مبتدی را برای کسانی در نظر گرفته است که حتی با کلمات ساده فوق نیز آشنایی ندارند و آموزش را از حروف الفبای ترکی استانبولی شروع می‌کند. استاد فاطمه عصری پور با سابقه بیش از ۲۴ تدریس زبان ترکی استانبولی می‌تواند راهنما و مدرسی باشد که در کمترین زمان ممکن زبان ترکی رادر هر سطحی که باشید آموزش می‌دهد.

آموزش ترکی استانبولی

قواعد زبان ترکی استانبولی

کلیت ساختار زبان ترکی استانبولی بر این اساس است که جنسیت در ساخت افعال و ضمایر وجود ندارد. در زبان‌هایی نظیر فرانسه و آلمانی این موضوع به وضوح مشخص است و جنسیت در ساختار انواع ضمایر کاملاً مشخص شده است. در نتیجه تنوع کمتر بوده و به لحاظ یادگیری مناسب‌تر و راحت تر است اما به لحاظ آموزشی و این که برای اشاره، ضمیر به مذکر یا مونث باز می‌گردد، کار کمی دشوار می‌شود. زبان‌هایی مانند فرانسه و آلمانی به این دلیل از غنا و پیچیدگی بیشتری برخوردار هستند. در زبان ترکی استانبولی اسم طبقه بندی متفاوتی خواهد داشت. به لحاظ ترکیب، اسم می‌تواند ساده، مشتق یا مرکب باشد. به لحاظ مفهوم، اسم می‌تواند عام، خاص، ذات، معنی و یا جمع باشد. حتی با توجه به نقش نیز اسم به شش حالت تقسیم می‌شود. تمام این وارد فقط در خصوص اسم به کار می‌رود. در نتیجه برای آموزش ترکی استانبولی باید مهارت یک استاد با تجربه به کمک افراد مبتدی آید. افعال نیز با مصدر آغاز می‌شوند و بن فعلی بسیار مهم است. از سوی دیگر قواعد مربوط به صرف فعل و زمان‌ها باعث تنوع خواهد بود. همچنین منفی کردن افعال نیز قواعد خاص خود را دارد. مشاهده می‌کنید که برای یادگیری ترکی استانبولی، نیاز به استاد مجرب را دو چندان نموده است. حال اگر به غیر از اسم و فعل، بقیه موارد دستوری که می‌ماند را اضافه نمائیم، باید گفت که نیاز به آموزش ترکی استانبولی فاطمه عصری پور صد در صد مورد نیاز است. مکتب خونه حامی عدالت در آموزش و توزیع دقیق آن به طور متناسب برای تمام اقشار در هر سنی می‌باشد. مکتب خونه با توجه به این که به دنبال ارائه آموزش‌های رایگان می‌باشد، برخی از دوره‌های آموزشی خود را با حداقل قیمت و یا به طور کاملاً رایگان ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مکتب خونه مراجعه نمائید و از دوره‌های در حال برگزاری اطلاع کسب نمائید.

تاریخچه زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی بین المللی همان زبان ترکی استانبولی است. این زبان را به زبان ترکی ترکیه نیز می‌شناسند. این زبان زیرمجموعه زبان‌های گروه آغوز است. بیش از ۸۸ میلیون در سراسر جهان به این زبان سخن می‌گویند. زبان ترکی استانبولی به زبان آلمانی قرابت دارد و این موضوع به مهاجرتهای ترکیه به آلمان باز می‌گردد. ریشه ابتدایی این زبان به چین و منطقه ترکستان آن باز می‌گردد و این موضوع حائز اهمیت است. آتاتورک، به عنوان اولین رئیس جمهور ترکیه، تمام ساختار این زبان به حالت بومی برگرداند و آن را از حالت عربی و فارسی گونه به سمت لاتین گونه چرخاند. در زبان ترکی خواصی وجود دارد که استثناها را افزایش می‌دهد. مثلاً زمان حال کامل یا ماضی نقلی در زبان ترکی استانبولی وجود ندارد. همچنین به لحاظ آوایی، آوای حرف H در زبان ترکیه‌ای وجود ندارد. زبان ترکی استانبولی در زمان‌های قبل از عثمانی، با زبان فارسی نزدیکی فراوانی نشان می‌داد و دارای اهمیت زیادی بود. این ارتباط از زمان آتاتورک به بعد به شدت قطع شد و این زبان به زبان دیگری بدل شد که جنبه لاتین آن بسیار واضح‌تر بود.

زبان ترکی در شش گروه تقسیم بندی می‌شوند. این شش گروه پذیرای ۳۵ زبان ترکی در سطح جهان است. اما باید گفت که برخی زبانهای ترکیه‌ای در حال انقراض و نابودی هستند. دلیل عدم توجه و عدم احساس نیاز به آموزش زبان است. امروزه به جهت تجارت، تفریح، کسب و کار، پژوهش و بسیاری موارد دیگر باید با ترکیه تمایل به خرج داد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها