تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

دزد هارد دیسک سازمان کنترل ترافیک تهران دستگیر شد

  • 15 آبان 1399 - 15:29

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از بازداشت سارق تجهیزات سازمان کنترل ترافیک شهرداری خبر داد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اوایل شهریور امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت هارد دیسک‌های سازمان کنترل ترافیک شهرداری تهران از بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: نماینده حقوقی سازمان کنترل ترافیک شهرداری تهران با حضور در اداره هفدهم توضیح داد، از اواخر تیرماه سال جاری ۲۹ عدد هارد دیسک دوربین‌های کنترل ترافیک شهر تهران به ارزش ۵۰ میلیون تومان در نواحی مختلف شهر توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات نماینده حقوقی، راهی محل‌های سرقت شدند که مشخص شد سرقت‌ها توسط یک نفر انجام شده و با بررسی‌های میدانی سرنخی از سارق به دست آمد.

کارآگاه نجفی ابراز داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی با بررسی و رصد مجرمان سابقه دار متهم به نام سهراب ۴۲ ساله که دارای سوابق متعدد کیفری در سال‌های اخیر بوده را شناسایی کردند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده جنوب تهران شناسایی شد، افزود: دستور دستگیری متهم از بازپرس پرونده اخذ و تیمی از کارآگاهان یکم آبان ماه به مخفیگاه سارق اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد ۲ دستگاه هارد دیسک سرقتی کشف و متهم به همراه اموال کشف شده به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال یافت.

سرهنگ نجفی عنوان کرد: سارق در بازجویی‌های اولیه ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اظهار داشت: من کارگر یکی از شرکت‌های پیمانکار کنترل ترافیک تهران بودم و برای اینکه بتوانم هزینه اعتیاد و زندگی ام را تأمین کنم نقشه سرقت را کشیدم و به تنهایی در ساعات پایانی شب سرقت می‌کردم و از طریق سایت‌های خرید و فروش آنها را به قیمت پایین‌تری می‌فروختم.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت، در پایان گفت: سارق تاکنون به ۱۰ فقره سرقت اعتراف و با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها