تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

دستاورد دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره با مسئولان کشور شفاف شود

  • 24 فروردین 1400 - 9:47

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: دستاورد دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره با مسئولان کشور به ویژه در ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری باید کاملاً شفاف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بابایی کارنامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: طبق قانون، مجلس ناظر بر عملکرد دولت است و بر این اساس، باید بر عملکرد وزارت امور خارجه درباره دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره جنوبی با شخصیت‌های حقوقی و حقیقی ایران نظارت شود.

وی بیان کرد: از انجام مذاکره با کشورهای دنیا استقبال می‌کنیم اما دستاورد دیدارهای اخیر نخست‌وزیر کره با مسئولان کشور به ویژه در ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری باید کاملاً شفاف شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی افراد غربگرا از این دیدارها سوء استفاده می‌کنند، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید به مسائل مختلف روز جامعه نظارت کند.

بابایی کارنامی با تاکید بر اینکه هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند، گفت: همچنین وزارت امور خارجه باید مشروح مذاکرات انجام شده و دستاوردهای این دیدارها برای کشور را کاملا شفاف بیان کند. وزارت امور خارجه طی ۷ سال گذشته کارنامه خوبی در خصوص مذاکرات نداشته است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها