شهرستان ها

دسترسی ۸ میلیون نفر طی دولت تدبیر و امید به آب پایدار

آزادشهر- معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه درآمدهای کشور محدود بوده اما روند خدمت‌رسانی مطلوب است، گفت: طی دولت تدبیر و امید هشت میلیون نفر به آب پایدار دسترسی پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تقی زاده خامسی بعداز ظهر پنج شنبه در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پویش هر هفته الف ب ایران، هفته بیست و پنجم استان گلستان اظهار کرد: در مورد مسئله آب و فاضلاب در جمهوری اسلامی خیلی کار شده اما مطالبات همچنان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است مطالبات مردم در قالب برخورداری‌ها بیان شود تا کم مردم تلخ نشود، افزود: در اول انقلاب فقط چهار تصفیه خانه فاضلاب در کشور وجود داشت که در حال حاضر این رقم به ۲۰۰ تصفیه خانه رسیده است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو بل بیان اینکه تعداد تصفیه خانه‌های آب کشور هم پس از انقلاب از ۲۷ تصفیه خانه به بیش از ۱۵۰ تا ۱۶۰ تصفیه خانه رسیده است، ادامه داد: در برخی از استان‌ها از ۶ هزار روستا فقط تعداد کمی از آب شرب برخوردار بودند اما هم‌اکنون تعداد قابل توجهی به آب پایدار دسترسی دارند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال در استان سیستان و بلوچستان فقط ۱۹۰ روستا معادل هفت درصد جمعیت آن به اب پایدار دسترسی داشتند اما هم‌اکنون این رقم به ۷۲ درصد رسیده است.

تقی زاده خامسی با اشاره به اینکه طی دولت تدبیر و امید هشت میلیون نفر به آب پایدار دسترسی پیدا کردند، تصریح کرد: هرچند درامدهای کشور محدود بوده اما روند خدمت‌رسانی قابل تقدیر است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا