• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

دستهای پشت پرده آمریکا در رقم زدن جنایت «الفرحاتیه»

  • 30 مهر 1399 - 15:00

یک نماینده عراقی اعلام کرد که توجه رسانه ای سفارت آمریکا در بغداد و برخی کشورهای عربی به جنایت الفرحاتیه مشکوک است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «محمد البلداوی»، نماینده پارلمان عراق اعلام کرد که توجه گسترده سفارت آمریکا در بغداد و برخی کشورهای عربی به جنایت منطقه الفرحاتیه مشکوک است.

وی ادامه داد که حادثه رخ داده در منطقه الفرحاتیه اولین موردی نیست که اتفاق می افتد و پیشتر هم جنایت های بزرگ تر و شنیع تری اتفاق افتاده است.

البلداوی اضافه کرد: پوشش رسانه ای وسیع این حادثه از سوی سفارت آمریکا و برخی کشورهای عربی و مسئولان محلی باعث می شود تا ما درباره اهدافی که علیه حشد شعبی دنبال می شود مشکوک شویم.

وی بیان کرد: ما شاهد آن بودیم که سفارت آمریکا، نیروهای حشد شعبی را متهم کرده و برخی کشورهای عربی بیانیه در این خصوص صادر کردند. تمام این مسائل باعث می شود به این نتیجه برسیم که این حادثه از سوی عناصر وابسته به آمریکا و همپیمانان آنها انجام شده است.

نیروهای پلیس عراق اخیراً اجساد هشت شهروند ناحیه الفرحاتیه در بخش بلد واقع در جنوب تکریت را کشف کرده اند. افراد یاد شده از جمله ۱۲ نفری بودند که عناصر مسلح ناشناس آنها را ربوده بودند. از سرنوشت چهار نفر دیگر هنوز اطلاعی در دست نیست.

در همین حال، حشد شعبی اعلام کرده است که روند تحقیقات، دخالت داعش در کشتار منطقه الفرحاتیه در منطقه بلد استان صلاح الدین را آشکار خواهد کرد.

برخی رسانه های مغرض و جریان های سیاسی تلاش کردند این حادثه را به نیروهای حشد شعبی مرتبط کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code