تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

دستکش های صنعتی مقاوم به حرارت و برش تولید شد

  • 15 آبان 1399 - 9:41

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستکش های صنعتی مقاوم به برش و حرارت شدند.

فرهاد طاهری مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات ایمنی فردی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در این شرکت انواع دستکش ها و ماسکهای ایمنی به تولید می رسد که اخیرا موفق شدیم با فناوری نانو دو خاصیت به دستکش های ایمنی تولیدی خود اضافه کنیم. 

وی با بیان اینکه فناوری نانو را در پلیمر این دستکش ها به کار گرفتیم، بیان کرد: نانوذراتی که در تولید این دستکش ها استفاده کردیم باعث ایجاد خاصیت عایق در برابر حرارت و مقاوم در برابر برش شده است.

وی با بیان اینکه این دستکش در برابر حرارت مقاوم است و به دست گرمایی منتقل نمی کند، گفت: از این دستکش ها بیشتر در صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی فولاد و ذوب آهن استفاده می شود.

به گفته وی، در حال حاضر فناوری که در ساخت این دستکش ها پیاده سازی کردیم در ایران و خاورمیانه منحصر به فرد است ، از این رو در صدد هستیم که آن را به تولید انبوه برسانیم و سپس مازاد تولیداتمان را صادر کنیم.

طاهری افزود: کشورهای امریکایی و اروپایی این فناوری را دارند اما محصول آنها از قیمت بالایی برخوردار است از این رو تولید آن در کشور می تواند به صرفه باشد و با صادرات آن به ارز آوری در کشور کمک کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: درخواست هایی از کشورهای انگلیس و آلمان و آمریکای جنوبی برای صادرات داریم که اکنون منتظر دریافت تاییدیه ها و گواهینانه های مورد نیاز هستیم تا بتوانیم آن را صادر کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت تولید دستکش های نانویی مقاوم به حرارت و برش گفت: با توجه به اینکه این دستکش ها در ۳ کارخانه مجموعه تولیدی این شرکت به تولید می رسند می توانیم ۸میلیون جفت در سال را به تولید برسانیم در صورتیکه شاید نیاز کشور سالی حدود ۳ میلیون جفت باشد.

وی تاکید کرد: از این رو مازاد تولید خواهیم داشت و از هم اکنون برنامه های صادراتی خود را چیده ایم.

طاهری با تاکید براینکه این دستکشها بازار بزرگی دارند، گفت: قیمت این دستکش  ها شاید کمتر از یک دوم نمونه های امریکایی و فرانسوی باشد. در کل تولید کننده این نوع فناوری ۳-۴ شرکت هستند که این فناوری را در اختیار دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تولید دستکش های معاینه و جراحی نیز در برنامه کاری آینده نزدیک این شرکت قرار دارد از این رو می توانیم این خاصیت را به این نوع دستکش ها نیز اضافه کنیم.

وی گفت: اولین مقصدی که قصد داریم این دستکش ها را به آنها صادر کنیم منطقه غرب اروپاست.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها