تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

دستگاههای دولتی استان تهران به درگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل شوند

  • 11 آبان 1399 - 18:59

تهران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: دستگاههای دولتی استان تهران تا پایان آبان ماه سال جاری به درگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال استان تهران و کشور متصل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شفیعی عصر یکشنبه در سومین جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: شیوع کرونا در کشور فرصتی را به وجود آورده است که از دولت الکترونیک به بهترین شکل ممکن استفاده شود، لذا دستگاه‌های اجرایی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا از این ظرفیت بهره مند شوند.

شفیعی با بیان اینکه همه دستگاه‌های دولتی استان تهران موظف هستند تا پایان آبان سال جاری به درگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال استان تهران و کشور متصل شوند گفت: با استفاده از این روش ترددها کاهش پیدا خواهد کرد و مردم می‌توانند با استفاده از خدمات الکترونیک بدون حضور در ادارات کارهای خود را پیگیری کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به حذف الزام دریافت مدارک هویتی بیان داشت: این الزام با اتصال به سامانه اطلاعاتی ثبت احوال حذف می‌شود.

وی عنوان داشت: دستگاه‌های دولتی با استفاده از روش‌های خلاقانه به دنبال این موضوع باشند که از ظرفیت توسعه خدمات الکترونیک بهره مند شوند چرا که توسعه و بهره مندی از روش‌های الکترونیک و توسعه دولت الکترونیک از اسناد بالادستی کشور محسوب می‌شود و همواره بر این موضوع تاکیداتی وجود دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها