• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 5 August - 2021

دستگیری بیش از ۴۰ نفر از مرتکبان جرایم ارزی در اصفهان

  • 01 آبان 1399 - 15:17
دستگیری بیش از ۴۰ نفر از مرتکبان جرایم ارزی در اصفهان


طی عملیاتی فراگیر بیش از ۴۰ نفر از مرتکبان جرایم ارزی در اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش گروه قضایی خبرگزاری فارس، علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از  شناسایی و دستگیری بیش از ۴۰ نفر از مرتکبان جرایم ارزی در اصفهان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۰ دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور، هر گونه مبادله، خرید و فروش ارز خارج از سیستم بانکی و یا صرافی مجاز، ممنوع اعلام شده و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی مجازات‌های قاطعی را برای اخلاگران حوزه ارز و دیگر حوزه‌های اقتصادی در نظر گرفته است.

وی افزود: در همین راستا طی ماه‌های گذشته دستورات قضایی جهت شناسایی و برخورد با مرتکبان جرایم ارزی و پولی و همچنین رصد فضای مجازی و جلوگیری از فعالیت افراد فاقد مجوز صادر شد.

اصفهانی ادامه داد: با توجه به اینکه دلالان خیابانی حوزه ارز به صورت سازماندهی شده توسط واحد‌های غیرمجاز و برخی افراد سودجو به منظور ایجاد التهاب و خرید و فروش غیرقانونی ارز به کار گرفته می‌شوند، دستور شناسایی دقیق عوامل و سرشبکه‌های مربوطه صادر و طی عملیاتی فراگیر بیش از ۴۰ نفر از مرتکبان جرایم ارزی شناسایی و دستگیر و مقادیر قابل توجهی ارز از ایشان کشف شد.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان اظهار داشت: با عنایت به ضرورت مقابله با اقدامات این افراد در زمینه پولشویی، طی بررسی‌های بیشتر فعالیت مالی این افراد نیز رصد و ارزیابی شد و مشخص گردید فعالیت مالی ایشان بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی تأکید کرد: اقدامات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان در زمینه برخورد با مرتکبان جرایم حوزه قاچاق کالا و ارز استمرار خواهد داشت.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.