دستگیری شکارچی فراری مناطق حفاظت شده قمصر و برزک کاشان

  • 14 آذر 1399 - 9:49

کاشان – دادستان کاشان از شناسایی و دستگیری شکارچی متخلف، فراری و سابقه دار مناطق حفاظت شده قمصر و برزک کاشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر روح الله دهقانی شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت یک شکارچی متخلف در مناطق حفاظت شده کاشان اظهار داشت: این فرد با فعالیت غیرقانونی در مناطق حفاظت شده قمصر و برزک نگرانی‌های جدی را برای فعالان و دوستداران محیط زیست ایجاد کرده بود.

وی با بیان اینکه این شکارچی متخلف با تلاش مأمورین انتظامی کلانتری برزک و مأمورین اداره محیط زیست کاشان در منطقه حفاظت شده برزک دستگیر شد، ابراز داشت: در تحقیقات به عمل آمده از این شکارچی متخلف حرفه ای مستنداتی از شکار ۳۰ رأس کل، بز، قوچ و میش وحشی و همچنین زنده گیری یک رأس بزغاله به دست آمد.

دادستان کاشان با اشاره به ابعاد وسیع تخلفات این شکارچی بی رحم تصریح کرد: اقدامات این فرد باعث وارد آمدن آسیب‌های جدی به محیط زیست مناطق حفاظت شده قمصر و کاشان شد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر تخلفات مذکور شواهدی مبنی بر خرید و فروش گوشت شکار و سلاح‌های غیرمجاز و قاچاق به دست آمده است، خاطرنشان کرد: مناطق حفاظت شده قمصر و برزک کاشان با وسعتی زیاد به عنوان یکی از مناطق بکر و مستعد زیست محیطی منطقه کاشان برای فعالیت‌های زیست محیطی است.

دهقانی تاکید کرد: با توجه به گستردگی مناطق حفاظت شده قمصر و برزک و همچنین محدودیت‌های جدی و کمبود نیروی انسانی و امکانات از سازمان‌های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست می‌خواهیم برای حفاظت از محیط زیست طبیعی منطقه وارد میدان شوند.

وی ضمن هشدار به شکارچیان متخلف افزود: در رسیدگی به پرونده متهمان اینگونه تخلفات زیست محیطی هیچ گونه مماشاتی انجام نمی‌شود و درخواست اشد مجازات را برای متخلفین خواهیم داشت.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0